fot. DreamHack/Adela Sznajder

Pierwszy Major w tym roku dla Secret! Nisha i spółka najlepsi w Lipsku

DreamLeague Season 13, czyli drugi turniej rangi Major w tym sezonie Dota Pro Circuit, dobiegł końca. Dziś odbyły się dwa ostatnie mecze w ramach lipskich zawodów, a ostatecznym zwycięzcą został Team Secret. Zespół Michała „Nishy” Jankowskiego pokonał w wielkim finale Evil Geniuses wynikiem 3:2.

Mieszanka narodowościowa pod przewodnictwem Tala „Fly’a” Alzika na początek dzisiejszych zmagań pokonała ViCi Gaming, które wczoraj spadło do drabinki przegranych po porażce z Secret. Dzisiaj miała okazję stanąć do rewanżu z ekipą naszego rodaka, ale EG okazało się lepsze, wygrywając pierwsze starcie serii, a następnie, po wyrównaniu wyniku przez VG, zadając decydujący cios po niespełna czterdziestominutowej potyczce.

Jakby tego było mało, to właśnie Evil Geniuses otworzyli rezultat wielkiego finału, przybliżając się do ostatecznego triumfu. Secret nie pozostał jednak dłużny i szybko wyrównał w równie przekonującym stylu, sprowadzając walkę o puchar do Bo3. Trzecie starcie było niezwykle zacięte przez pierwszych czterdzieści minut, ale wtedy do głosu doszli gracze EG, najpierw pokonując Roshana, a potem eliminując rywali jeden po drugim i w 45. minucie zmuszając ich do kapitulacji. Raz jeszcze Secret zebrał się na odpowiedź i w kolejnej bitwie był stroną dominującą, ponownie doprowadzając do remisu, tym razem po zaledwie 37-minutowym spotkaniu.

O wszystkim musiało więc przesądzić ostatnie starcie. To już od pierwszych minut było niezwykle krwawe i choć pierwszy cios zadali Evil Geniuses, to różnica wartości netto obu drużyn była praktycznie niezauważalna w ciągu pierwszych dziesięciu minut. Od tego momentu coraz częściej oglądaliśmy Secret w ataku, dzięki czemu ekipa Polaka wyszła na prowadzenie, które rosło w zawrotnym tempie. W 27. minucie Phantom Lancer wybrany przez Lasse Aukustiego „MATUMBAMANA” Urpalainena miał o ponad sześć tysięcy złota i trzy poziomy doświadczenia więcej niż główny carry EG, a ogólna różnica w wartości netto wzrosła sięgnęła blisko 20 tysięcy. Fly i spółka długo wierzyli w powrót do gry, ale w 35. minucie zdecydowali się ostatecznie skapitulować i oddać zwycięstwo swoim rywalom.

Wyniki ostatniego dnia DreamLeague Season 13:

Niedziela, 26 stycznia
10:30 ViCi Gaming 1:2 Evil Geniuses Bo3
13:30 Team Secret 3:2 Evil Geniuses Bo5

Razem z tym zwycięstwem na konto Teamu Secret powędrowało 300 tysięcy dolarów oraz 4850 punktów DPC. Evil Geniuses natomiast musi zadowolić się 160 tysiącami dolarów i trzema tysiącami punktów DPC. Kompletna klasyfikacja wygląda następująco:

1. Team Secret 300 000 $ + 4950 punktów DPC
2. Evil Geniuses 160 000 $ + 3000 punktów DPC
3. ViCi Gaming 110 000 $ + 2100 punktów DPC
4. Alliance 80 000 $ + 1350 punktów DPC
5-6. Invictus Gaming, Team Liquid 60000 $ + 900 punktów DPC
7-8. beastcoast, TNC Predator 40 000 $ + 450 punktów DPC
9-12. Nigma, Team Aster, Fnatic, Natus Vincere 25 000 $ + 150 punktów DPC
13-16. paiN Gaming, Chaos Esports Club, Reality Rift, Virtus.pro 12 500 $ + 100 punktów DPC
Tagi: , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Dwóch Polaków z awansem do FUT Champions Cup Stage 4

Nie tak dawno temu mieliśmy okazję śledzi poczynania naszych rodaków w ramach FUT 20 Champions Cup Stage 3 rozgrywanym w Atlancie, a dziś dowiedzieliś...