Co to był za tydzień! Legendarna czwórka zawodników Ninjas in Pyjamas ponownie zagra w jednej drużynie, a Mathieu „ZywOo” Herbaut został najlepszym graczem CS:GO roku! Co więcej, poznaliśmy szczegóły nadchodzącego sezonu ESL Pro League oraz B Site. O tych i wielu innych ciekawych informacjach przeczytacie poniżej w najważniejszych wydarzeniach tygodnia.

Legendarny kwartet NiP-u dołącza do Dignitas

W miniony wtorek Patrik „f0rest” Lindberg po wielu latach postanowił opuścić szeregi Ninjas in Pyjamas. Wkrótce okazało się, że zajmie on miejsce w Dignitas, gdzie czekała na niego już trójka kolegów z legendarnej formacji. Po raz ostatni ich wszystkich widzieliśmy na serwerze niemal trzy lata temu.

https://cybersport.pl/239448/legendarny-kwartet-nip-u-znowu-razem/

ZywOo najlepszym graczem CS:GO 2019 roku

W minionym tygodniu poznaliśmy również dwóch najlepszych graczy na świecie według HLTV. Zdobywcą prestiżowej nagrody został Mathieu „ZywOo” Herbaut. 19-latek przez ostatni rok został mianowany MVP aż na pięciu imprezach, a jego rating wynosił średnio 1,31. Wyprzedził on Oleksandra "s1mple'a" Kostylieva, który po ubiegłorocznym triumfie, tym razem znalazł się na 2. miejscu.

https://cybersport.pl/239360/zywoo-najlepszym-graczem-csgo-2019-roku-wedlug-hltv/

Nadchodzą wielkie zmiany w ESL Pro League

ESL przedstawiło najważniejsze zmiany, których świadkami będziemy w nadchodzącym sezonie Pro League CS:GO. W nadchodzącym sezonie zamiast wielu regionalnych rozgrywek zobaczymy jedną ligę, w której walczyć będą 24 drużyny.

https://cybersport.pl/239876/lista-uczestnikow-i-nowy-format-rozgrywek-znamy-szczegoly-11-sezonu-esl-pro-league/

Poznaliśmy pierwsze szczegóły B Site

Według ostatnich doniesień FACEIT zrezygnuje z własnej ligi, by skupić się na B Site. Dotychczas nie znaliśmy szczegółów nadchodzącej imprezy, lecz w czwartek jej organizatorzy podzielili się informacjami dotyczącymi jej obsady eksperckiej. W niej zobaczymy m.in. Christophera „MonteCristo” Myklesa, kojarzonego głównie z League of Legends i Overwatchem, oraz Duncana „Thorina” Shieldsa.

https://cybersport.pl/239653/nowa-liga-csgo-oficjalnie-nadchodzi-w-obsadzie-b-site-m-in-thorin-i-montecristo/

Ekipa Nishy wygrywa pierwszego Majora w tym roku

Triumfem Teamu Secret zakończył się pierwszy w tym roku Major Doty 2. Zespół Michała „Nishy” Jankowskiego w wielkim finale imprezy pokonał Evil Geniuses 3:2. Dzięki wygranej Polak i jego kompani otrzymają 300 tysięcy dolarów oraz 4850 punktów DPC.

https://cybersport.pl/240070/pierwszy-major-w-tym-roku-dla-secret-nisha-i-spolka-najlepsi-w-lipsku/

devils.one prezentuje odświeżony skład LoL-a

W końcu poznaliśmy szczegóły odświeżonego składu League of Legends devils.one. Pierwsze skrzypce będą w nim odgrywać młodzi zawodnicy, gdyż trzon z ubiegłego sezonu obrał głównie zagraniczne kierunki. W ekipie zobaczymy m.in. Mateusza „Czajka” Czajkę oraz dwóch innych "absolwentów" projektu Scouting Grounds.

https://cybersport.pl/239760/najmlodszy-zespol-w-ultralidze-devils-one-prezentuje-odswiezony-sklad/

Wystartował wiosenny split LEC

Za nami pierwszy tydzień wiosennych rozgrywek League of Legends European Championship 2020 Spring. W inauguracyjnym tygodniu znakomicie spisało się G2 Esports, które na razie króluje na szczycie tabeli z dwoma triumfami na koncie. Na tej samej lokacie znajduje się ponadto Rogue, gdzie zobaczymy Oskara „Vandera” Bogdana i Kacpra „Inspireda” Słomę.

https://cybersport.pl/240004/rogue-i-g2-na-szczycie-tabeli-lec-vitality-bez-zwyciestwa-podczas-pierwszej-kolejki/


Wszystkie artykuły z tego cyklu dostępne są pod tym linkiem.