Odkąd Michał "MICHU" Müller opuścił szeregi ex-Virtus.pro, temat jego przyszłości był przedmiotem gorących dyskusji rodzimych kibiców. 23-latek zapowiedział, że chciałby spróbować swoich sił w międzynarodowej drużynie, na co miały przygotować go dodatkowe lekcje angielskiego. Jak udało się ustalić naszej redakcji, kolejnym przystankiem w karierze gracza z Grudziądza będzie Team Envy.

Amerykańska organizacja musiała zbudować swoją dywizję CS:GO niemalże od podstaw, gdyż po ostatnich zawirowaniach kadrowych pozostało w niej tylko dwóch zawodników. Według naszych informacji zarówno Noah "Nifty" Francis, jak i Ryan "ryann" Welsh zachowają swoje miejsce w składzie. Do tego duetu, oprócz Müllera, dołączą również Buğra "Calyx" Arkın oraz Nikola "LEGIJA" Ninić, który przejmie obowiązki trenera. To właśnie doświadczony Niemiec miał kluczowy głos podczas procesu kompletowania ekipy i wypatrzył naszego rodaka. W momencie przygotowywania artykułu pod znakiem zapytania stoi natomiast nazwisko piątego gracza, którym pierwotnie miał zostać nastoletni Aurimas "Bymas" Pipiras, jednak teraz kandydatura Litwina nie jest już brana pod uwagę.

Po złożeniu podpisu pod kontraktem z nową organizacją MICHU przeniesie się za ocean, gdzie zamieszka na stałe. Będzie on pierwszym polskim graczem CS:GO, który opuścił Stary Kontynent na rzecz rywalizacji w Ameryce Północnej.

Skład Teamu Envy będzie wyglądał następująco: 

  • Noah "Nifty" Francis
  • Ryan "ryann" Welsh
  • Buğra "Calyx" Arkın
  • Michał "MICHU" Müller
  • Nikola "LEGIJA" Ninić – trener