fot. Red Bull

Grosza daj streamerowi, sakiewką potrząśnij! Oto lista najlepiej zarabiających influencerów gamingowych 2019 roku

Dawno już streamerzy, youtuberzy i osoby tworzące content przestały być śmiesznymi osobami mówiącymi do kamery. Dziś to śmieszne osoby mówiące do kamery, które jednocześnie są milionerami. Datki od widzów, umowy sponsorskie oraz współprace na wyłączność – to główne źródła dochodów, dzięki którym najpopularniejszy celebryci elektronicznego świata zarabiają więcej niż czołowi esportowcy.

Na swoiste podsumowanie zarobków influencerów gamingowych w 2019 roku zdecydował się serwis Forbes, który przygotował listę dziesięciu osób, które wzbogaciły się najbardziej. Owa dziesiątka w sumie otrzymała ponad 120 milionów dolarów, czyli kwotę naprawdę niebagatelną. Sporą część tego tortu zgarnął oczywiście Tyler „Ninja” Blevins, któremu transfer z Twitcha na Mixera w żadnym stopniu nie zaszkodził. Niebieskowłosy streamer nadal cieszy się ogromną popularnością, którą doceniły takie marki, jak RedBull czy Adidas. Nawet Epic Games postanowiło uhonorować jednego z największych ambasadorów Fortnite’a, umieszczając w grze wzorowaną na nim skórkę postaci. To wszystko przełożyło się na 17 milionów dolarów przychodu.

Przeglądając listę fani esportu, powinni skojarzyć jeszcze przynajmniej jedno nazwisko. Chodzi o Michaela „shrouda” Grześka, Kanadyjczyka polskiego pochodzenia, który swego czasu z powodzeniem rywalizował na serwerach Counter-Strike’a m.in. pod banderą Cloud9. Mimo zaledwie 25-lat już dawno porzucił on jednak zawodniczą karierę, skupiając się na prowadzeniu streamów, i trudno powiedzieć, by żałował. Dzięki swoim ogromnym umiejętnościom stał się on ulubieńcem wydawców gier, promując w ostatnich miesiącach zarówno Fortnite’a, jak i Apex Legends. Podobni jak Ninja zdecydował się on też na związanie z Mixerem, za co Microsoft niewątpliwie słono mu zapłacił. Efekt? 12,5 miliona dolarów zarobione w 2019 roku.

Czołowa dziesiątak zestawienia Forbes’a prezentuje się następująco:

  1. Tyler „Ninja” Blevins – 17,5 miliona dolarów
  2. Felix „PewDiePie Kjellberg – 15 milionów dolarów
  3. Preston „Preston” Arsement – 14 milionów dolarów
  4. Mark „Markiplier” Fischbach – 14 milionów dolarów
  5. Michael „shroud” Grzesiek – 12,5 miliona dolarów
  6. Daniel „DanTDM” Middleton – 12 milionów dolarów
  7. Evan „VanossGaming” Fong – 11,5 miliona dolarów
  8. Sean „Jacksepticeye” McLoughlin – 11 milionów dolarów
  9. Timothy „TimTheTatman” Betar – 8 milionów dolarów
  10. Nick „Nickmercs” Kolcheff – 6 milionów dolarów

Pełną listę wraz z opisami poszczególnych streamerów znaleźć można pod tym adresem.

Tagi: , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Poznaliśmy ostatniego członka nowej drużyny MICHA?

Dwa dni temu informowaliśmy o tym, że Michał „MICHU” Müller prawdopodobnie będzie kontynuować swoją karierę w Teamie Envy. Dotychczas nie znaliśmy jed...