fot. ESL

Polacy z Elgiganten na podium 303 Royale Pro League

Polski skład reprezentujący Elgiganten Gaming na scenie PlayerUnknown Battlegrounds nie zwalnia tempa w ostatnich tygodniach. Po zajęciu piątego miejsca w otwartych kwalifikacjach do GLL Season 4 drużyna prowadzona przez Pawła „ghostara” Smolińskiego zakończyła udział w 303 Royale Pro League na drugim miejscu.

W turnieju online, w którego puli znalazło się 6500 dolarów, Polacy nie tylko musieli zmierzyć się z czołowymi zespołami z Europy, Azji i obu Ameryk – w tym z finalistami zeszłorocznych mistrzostw świata, Shoot to Kill oraz Meta Gaming (wcześniej grających pod banderą odpowiednio Lazarus i WClick) – ale także z problemami związanymi z grą na odległych serwerach. Mimo to Ghostar i spółka spisali się na medal, szczególnie podczas finałowego dnia rozgrywek, który odbył się dzisiejszej nocy. Z sześciu meczów rozegranych tego dnia, Elgiganten wygrało trzykrotnie, dzięki czemu awansowali oni z szóstego na drugie miejsce i zapewnili sobie nagrodę w wysokości półtora tysiąca dolarów.

Mimo tego sukcesu drużyna Polaków nie będzie mogła złapać chwili na odpoczynek, gdyż w przyszłym tygodniu weźmie ona udział w półfinale PUBG Suomiliga Season 5, a do tego rozpocznie walkę w zamkniętych kwalifikacjach do PUBG Global Series: Berlin.

Końcowa klasyfikacja oraz podział puli nagród 303 Royale Pro League wygląda następująco:

1. 303 Esports 3 000 $
2. Elgiganten Gaming 1 500 $
3. Shoot to Kill 800 $
4. 92 Dream Team 500 $
5. Bruggers 350 $
6. Meta Gaming 250 $
7-16. Team Singularity, Endemic, Riot Squad, Incognito, Fragnation, Mixed Results, Houston Hardshifts, Inside Games, Inquisition, Furia Esports
Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

AGO, dycha i TUDSON wciąż walczą o Minora. Dziś drugi dzień kwalifikacji

Wczoraj zainaugurowane zostały otwarte kwalifikacje prowadzące do kolejnego Majora Counter-Strike: Global Offensive, czyli ESL One Rio 2020 Major Cham...

>