STS
fot. ESL/Adam Łakomy

MICHU w gazie! Nowa ekipa Polaka o krok od awansu do zamkniętych kwalifikacji do Minora CS:GO

Nocne ogłoszenie dołączenia Michała „MICHA” Müllera do Teamu Envy nie było przypadkowe. Organizacja postanowiła nie pozostawić swoim fanom wątpliwości i oficjalnie zaprezentować skład CS:GO zanim ten zadebiutuje na serwerze. A trzeba przyznać, że nowy zespół Polaka zaczął z wysokiego C, wszak przez pierwsze otwarte północnoamerykańskie eliminacje do Majora CS:GO w Rio idzie jak burza!

Powiedzmy sobie szczerze: rywalizacja w otwartych kwalifikacjach do turniejów Counter-Strike’a w NA nie stoi na najwyższym poziomie. Rozgrywanie jednego BO1 po drugim, często przeciwko szalonym i nieprzewidywalnym miksom sprzyja jednak niespodziankom. W przypadku Envy o żadnej niespodziance – przynajmniej na razie – nie ma jednak mowy. MICHU i jego nowi koledzy wygrali cztery kolejne spotkania,  dzięki czemu aktualnie znajdują się o krok od awansu do zamkniętych eliminacji.

Dla tych, którzy zastanawiają się, jak poradził sobie były zawodnik Virtus.pro w pierwszych meczach pod nową banderą mamy dobrą wiadomość – zagrał świetnie. W inauguracyjnym spotkaniu (które swoją drogą Envy wygrało 16:0) K/D Müllera wyniosło… 24! Tak, zdobył 24 fragi i tylko raz zginął, a w całym pojedynku był drugim najlepiej fragującym zawodnikiem, bo o jedno zabójstwo wyprzedził go Kaleb „moose” Jayne. W kolejnych spotkaniach kompani Polaka także nie mogli narzekać na jego skuteczność, ani vice versa. Choć w starciach z GamerStadium i Asuna’s Anime Aimers zawodnik z Grudziądza nie wyróżniał się znacząco pod względem fragowania, to ponownie błysnął w potyczce z GameAgents, w kiedy to przy 29 zabójstwach wykręcił K/D na poziomie 2,64.

W pierwszych północnoamerykańskich eliminacjach do rozegrania zostały już tylko dwa spotkania. Envy podejmować będzie Faint, natomiast Rugratz zmierzy się z Infinity, którego barw bronią zawodnicy z Kolumbii, Gwatemali i Meksyku. Zwycięzcy obu tych starć zapewnią sobie awans do zamkniętych eliminacji, w których już teraz pewni występu są chociażby reprezentanci Cloud9 i Gen.G Esports.

2 lutego
00:00 Faint Gaming vs Team Envy BO3
00:00 Infinity Esports vs Rugratz BO3
Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Polacy z Elgiganten na podium 303 Royale Pro League

Polski skład reprezentujący Elgiganten Gaming na scenie PlayerUnknown Battlegrounds nie zwalnia tempa w ostatnich tygodniach. Po zajęciu piątego miejs...