Pierwsze otwarte eliminacje do europejskiego Minora zakończyły się sukcesem nie tylko Dignitas. Upragniony awans do etapu zamkniętego wywalczyło bowiem także BIG, które w ostatnim sobotnim meczu pokonało Complexity Gaming.

A początkowo się na to nie zanosiło, bo to podopieczni amerykańskiej organizacji wygrali pierwszą mapę. Od niemal pierwszych minut Mirage'a to właśnie oni byli stroną przeważającą i udało im się utrzymać ten stan aż do samego końca, dzięki czemu zatriumfowali 16:11. Niemniej dwie kolejne potyczki należały już do BIG. Mistrzowie niedawnego DreamHack Open Leipzig zręcznie odpowiedzieli na Inferno, gdzie oddali oponentom zaledwie siedem rund, samemu zgarniając ich szesnaście. Później na Duście2, który miał zadecydować o losach awansu, wygrali podobnym stosunkiem punktów, osiągając wynik 16:9. Spora w tym zasługa İsmailcana "XANTARESA" Dörtkardeşa, który zakończył spotkanie z aż 66 fragami na koncie – żaden inny uczestnik tego meczu nawet nie zbliżył się do takiego wyniku.

Na ten moment lista uczestników zamkniętych eliminacji do europejskiego Minora prezentuje się następująco:

BIG Dignitas Fnatic GODSENT
Team Heretics Heroic MAD Lions Movistar Riders
Ninjas in Pyjamas OG

Drugie otwarte eliminacje do europejskiego Minora przed ESL One Rio 2020 Major Championship ruszają już 4 lutego. Wszyscy, którzy chcieliby wziąć w nich udział, nadal mogą się oczywiście zapisywać – wystarczy wejść pod ten adres.