STS
fot. Dota 2 The International

Ogromne zmiany w Dota Pro Circuit – znikną Minory, pojawią się regionalne ligi?

Trwający sezon Dota Pro Circuit ma być według informacji serwisu Liquid Dota jednocześnie ostatnim w dotychczasowej formie. W kolejnej edycji cyklu czekać nas mają bowiem ogromne zmiany, których następstwem będzie m.in. zmniejszenie liczby rozgrywanych Majorów. Przypomnijmy, że dotychczas było ich pięć. Niemniej już w edycji 2020/21 mają odbyć się już tylko trzy tego typu turnieje. Co więcej, z […]

Trwający sezon Dota Pro Circuit ma być według informacji serwisu Liquid Dota jednocześnie ostatnim w dotychczasowej formie. W kolejnej edycji cyklu czekać nas mają bowiem ogromne zmiany, których następstwem będzie m.in. zmniejszenie liczby rozgrywanych Majorów. Przypomnijmy, że dotychczas było ich pięć.

Niemniej już w edycji 2020/21 mają odbyć się już tylko trzy tego typu turnieje. Co więcej, z kalendarza całkowicie zniknąć mają Minory, które dotychczas były jedną z dróg awansu na te najważniejsze w DPC imprezy. Tym sposobem organizatorzy zyskają wiele wolnych miejsc w harmonogramie, ale nie oznacza to, że nic się w Docie 2 nie będzie działo. Wszystko dlatego, że Valve zamierza w porozumienia z podmiotami odpowiedzialnymi za zawody uruchomić nowe, regionalne ligi.

Początkowe założenia mówią o tym, iż mają one odbywać się w internecie, ale wiele wskazuje, że z czasem zostaną one przeniesione na lana. Ponadto mają być rozgrywane w takich regionach, jak Europa, CIS, Ameryka Północna, Ameryka Południowa, Chiny oraz Azja. Każda z nich podzielona zostanie na dwa poziomy, między którymi będzie można przechodzić w myśl zasady spadków oraz awansów. Owe ligi mają też zastąpić Minory jako jeden ze sposobów wywalczenia na przepustki na Majora, przy okazji dysponując własną pulą punktów DPC.

Więcej informacji na ten temat możecie znaleźć tutaj.

Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Niedawno Antoine Griezmann, teraz Gareth Bale. Walijski piłkarz wchodzi w świat esportu

Przenikanie się esportu ze sportem tradycyjnym to rzecz nieunikniona – podstawą obu branż jest przecież zdrowa rywalizacja oparta na dążeniu do perfek...