Triumfator Majora CS:GO z 2014 roku postanowił definitywnie odwiesić myszkę na kołku. Edouard "SmithZz" Dubourdeaux, bo o nim tu mowa, zakończył swój czteroletni pobyt w G2 Esports i jednocześnie poinformował o zakończeniu kariery.

31-letni Francuz od dawna pozostał nieaktywny, bo jeszcze w listopadzie 2018 roku wylądował na ławce rezerwowych G2, z której nie wstał aż do samego końca swojego pobytu tam. Wcześniej jednak pełnił w organizacji rolę zarówno zawodnika, jak i trenera. – Ta gra zrobiła ze mnie człowieka, którym jestem obecnie. Pozwoliła mi poznać ludzi, którzy teraz są ważną częścią mojego życia. Umożliwiła mi podróżowanie po całym świecie, zobaczenie wielu miejsc. I ta to wszystko będę wdzięczny do końca życia. Chcę też podziękować mojemu ostatniemu domowi, G2 Esports, i życzyć pracującym tam ludziom samych dobrych rzeczy. Członkowie sztabu, gracze – wszyscy na to zasługują. Na zakończenie mojej kariery nie mogłem marzyć o lepszej organizacji – przyznał Dubourdeaux w opublikowanym przez siebie oświadczeniu.

Mimo wszystko SmithZz nie zamierza całkowicie odcinać się do esportowego środowiska i już zapowiedział, iż skupi się na prowadzeniu streamów oraz nowym projekcie. – To będzie jak nowy początek. Będę rozwijał się jako streamer, mając w głowie wiele pomysłów, w tym jeden, który jest dla mnie szczególnie ważny, a który polega na uczynieniu zawodowego CS-a bardziej dostępnym dla społeczności. Połączenie tych dwóch światów nie jest łatwe, gdy jesteś aktywnym zawodnikiem. To nowe wyzwanie przypomina mi moje początki w CS-ie, dlatego chętnie je podejmie – zapewnił były już gracz G2.

Pierwsze kroki na zawodowej scenie Francuz stawiał jeszcze w czasach Counter-Strike'a: Source. Tam też związał się z VeryGames, wraz z którym przeniósł się później do wersji Global Offensive, tworząc podwaliny pod jeden z mocniejszych wówczas składów na scenie. Na początku 2014 roku przeniósł się jednak do Titan, a następnie po kilku miesiącach do Teamu LDLC.com i to właśnie w barwach tej formacji mógł świętować triumf podczas DreamHack Winter 2014. Później można go było także oglądać w Teamie EnVyUs, a w lutym 2016 roku trafił do G2, które, jak już wiemy, było ostatnim pracodawcą w jego karierze.