fot. Riot Games

Riot w walce z cheaterami. Nowe zabezpieczenia trafią m.in. do LoL-a i Projektu A

Kilka miesięcy temu Riot Games jednoznacznie kojarzył się z League of Legends. W październiku zeszłego roku amerykańskie studio ogłosiło jednak prace nad wieloma innymi grami, w tym m.in. FPS-em w postaci Projektu A, czy też bijatyką znaną jako Projekt L. Powiększenie liczby produkcji jest jednym z powodów, dla którego Riot postanowił też zwiększyć poziom ich zabezpieczeń. Wczoraj twórcy LoL-a oznajmili, że wprowadzą do swoich gier nową, bardziej zaawansowaną ochronę.

Dotychczasowe zabezpieczenia Riotu działały tylko na poziomie użytkownika, podczas gdy twórcy nielegalnych i szkodliwych oprogramowań zaczęły działać głębiej w systemie, w tzw. trybie jądra, mając dostęp bezpośrednio do odwołań systemu Windows. Amerykańskie studio zamierza sprawić, aby te działania nie dotknęły jego gier, wprowadzając swoje zabezpieczenia również w jądrze przez instalację odpowiednich sterowników.

Niektórzy mogą to potraktować jako chęć większej inwigilacji ze strony producenta, jednak starszy wykrywacz oszustw w Riot Games, Phil „mirageofpenguins” Koskinas, uspokaja sceptyków. – Nie da nam to większej możliwości inwigilacji niż do tej pory. Jeśli zależałoby nam na sekretnym przepisie babci na świąteczne frykasy, nie mielibyśmy żadnego problemu z pozyskaniem go w trybie użytkownika, aby sprzedać go potem sieci fast-foodów – czytamy w ogłoszeniu. Studio zaznacza również, że wprowadzenie tego typu zabezpieczeń nie jest niczym nowym. – Kilka systemów zapobiegających oszukiwaniu autorstwa niezależnych firm – takich jak EasyAntiCheat, Battleye i Xigncode3 – wykorzystuje już sterownik jądra w celu ochrony waszych ulubionych gier z najwyższej półki – dodaje.

Na wprowadzenie tych zabezpieczeń przyjdzie nam jednak poczekać jeszcze jakiś czas, zwłaszcza w League of Legends. Wcześniej pojawią się one między innymi we wspomnianym Projekcie A, aby zminimalizować występowanie aimbotów. Kiedy dokładnie – tego na razie nie wiadomo. Więcej informacji oraz bardziej przejrzyste wytłumaczenie działalności nowych asekuracji przed złośliwym oprogramowaniem możecie znaleźć w tym artykule.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Wysek: Trzeba robić inne rzeczy, żeby nie ogłupieć od tego grania w komputer po dwanaście godzin

W ubiegłym roku piratesports skradło serca polskich fanów League of Legends. Jednym z podbijających nadwiślańską scenę Piratów był Damian "Wysek" Adam...