Drugie otwarte eliminacje do europejskiego Minora przed ESL One Rio 2020 Major Championship są dla Polaków zdecydowanie bardziej udane niż pierwsze. Tym razem bowiem drugiego dnia zmagań w grze o awans nadal pozostaje aż dwudziestu jeden naszych rodaków!

W gronie tym nie znajdziemy jednak triumfatorów ostatniej edycji ESL Mistrzostw Polski w Counter-Strike: Global Offensive i liderów Rankingu Cybersport, czyli Illuminar Gaming. Zespół ten odpadł bowiem już po pierwszym, przegrywając z polskim miksem Pier00gi&KlooPsiki. – Zagraliśmy dzisiaj chyba najgorszy mecz w historii tego składu – pisał później Paweł "innocent" Mocek. Dość szybko z gry odpadło też Izako Boars, które w testowym składzie stoczyło w 3. rundzie niezwykle wyrównane starcie z Wisłą All in! Games Kraków, przegrywając dopiero przy wyniku 18:22. Niemniej Biała Gwiazda długo nie nacieszyła się sukcesem, bo jakiś czas później została wyeliminowana przez Bułgarów z FATE Esports.

Ale my tu cały czas o tym, kto odpadł, a przecież mamy do przekazania sporo dobrych wieści! Weźmy np. graczy CS:GO Actiny PACT, którzy we wtorek pokonali 16:10 wyżej notowane Complexity Gaming i dziś powalczą z Duńczykami z Copenhagen Flames. To jednak niejedyny w pełni polski zespół w przedostatniej rundzie rywalizacji. Na serwerze zamelduje się też x-kom AGO, które po zaciętym meczu wyrzuciło za burtę HAVU Gaming, by teraz podjąć Juggernauts – niektórzy mogą kojarzyć tę ekipę z tego, że na lanie w Bośni pokonała ARCY. Z kolei robin hoodzi, czyli ex-Virtus.pro, pierwszego dnia ograli m.in. The Dice i Endpoint, dzięki czemu dnia drugiego zmierzą się z Nordavind. Kolejny świetny występ zanotowało też AVEZ Esport, niemniej teraz popularne Ośmiornice będą musiały poradzić sobie z Pawłem "dychą" Dychą i jego Sprout, które w ostatnim wtorkowym spotkaniu ograło Team Secret Filipa "TUDSONA" Tudeva.

Środowy harmonogram prezentuje się następująco:

5 lutego
17:00 Copenhagen Flames vs Actina PACT BO1 transmisja
17:00 robin hoodzi vs Nordavind BO1 transmisja
18:00 CPH Flames/PACT vs r.hoodzi/Nordavind BO3  
20:00 AVEZ Esport vs Sprout BO1 transmisja
20:00 Juggernauts vs x-kom AGO BO1 transmisja
21:00 AVEZ/Sprout vs Juggernauts/AGO BO3  

Ostatecznie awans uzyskają dwie najlepsze formacje. To one 7 i 8 marca wezmą udział w zamkniętych eliminacjach do europejskiego Minora przed ESL One Rio 2020 Major Championship.