W czerwcu 2019 roku zaledwie 17-letni Nicolas "Plopski" Gonzalez Zamora otrzymał szansę na to, by przywdziać legendarny trykot Ninjas in Pyjamas. Dziś możemy mieć już pewność, że nie będzie to tylko chwilowa przygoda, bo młody Szwed przedłużył swoją umowę z organizacją o kolejne trzy lata.

Nie mogę się już doczekać dalszej podróży z tym niesamowitym zespołem. Podczas okresu spędzonego w szeregach Ninjas wiele się nauczyłem i rok 2020 jest momentem, gdy chcę wykonać krok naprzód i pokazać pełnię mojego potencjału. Wchodzimy w nowy rok z solidnym składem i mamy wszystko, co potrzebne, by stać się mistrzami – zapewnił Plopski w oświadczeniu. – Fakt, że Nico będzie tu z nami przez kolejne trzy lata, niezwykle mnie cieszy. Jest on oczywiście jednym z największych talentów, a jednocześnie także wspaniałą osobą i kolegą z zespołu. Jestem pewny, że będzie on integralną częścią naszej nowej ery – przyznał z kolei Jonas Gundersen, COO w Ninjas in Pyjamas.

Nastolatek dał się poznać szerszej publiczności w 2017 roku, gdy to związał się z x6tence, pozostając w tej formacji przez kolejne dwa lata. W międzyczasie zaliczył też kilkumiesięczne wypożyczenie do Singularity Esports, gdzie występował pod okiem André "BARBARRA" Möllera. Już wtedy przypięto mu łatkę sporego talentu, którą potwierdził podczas DreamHack Open Winter 2018, pomagając niespodziewanie dotrzeć do półfinału x6tence Galaxy. Potem z dobrej strony pokazywał się też w Teamie Ancient, co tuż przed europejskim Minorem zaowocowało transferem do NiP-u. W ekipie tej zastąpił Dennisa "dennisa" Edmana, zaliczając lanowy debiut podczas ESL One Cologne 2019. W listopadzie mógł natomiast świętować z kolegami wicemistrzostwo BLAST Pro Series Copenhagen 2019.

Dla przypomnienia skład Ninjas in Pyjamas prezentuje się następująco:

  • Fredrik „REZ” Sterner
  • Jonas „Lekr0” Olofsson
  • Nicolas „Plopski” Gonzalez Zamora
  • Simon „twist” Eliasson
  • Tim „nawwk” Jonasson
  • Björn „THREAT” Pers – trener