Teamfight Tactics, TFT – wersja mobilna
fot. Riot Games

Ruszyła zamknięta beta TFT na urządzenia mobilne!

Po kilku miesiącach od pierwszych informacji dotyczących wydania wersji Teamfight Tactics na urządzenia mobilne co niektórzy wreszcie będą mogli sprawdzić jej działalność na własną rękę. W czwartek Riot Games ogłosił start zamkniętej bety TFT w wybranych krajach. Pierwszymi regionami, w których będzie ona dostępna, są Australia i Oceania oraz EU Nordic & East.

To oznacza, że jeśli macie konto na wschodnioeuropejskim serwerze League of Legends, być może w najbliższym czasie będziecie mogli spróbować swoich sił w Teamfight Tactics za pośrednictwem swojego smartftona. Jeśli dotychczas graliście tylko na EU West, to będziecie musieli uzbroić się w cierpliwość – nie pomoże Wam nawet transfer konta na EUNE, o czym poinformował jeden z wydawców wersji mobilnej TFT, Ed „Riot SapMagic” Altorfer. Dłużej będą musieli poczekać również użytkownicy tabletów, co z kolei zostało wyszczególnione w oficjalnym ogłoszeniu Riotu.

Jak wygląda sama gra w wersji mobilnej? Naturalnie Riot Games musiał dokonać kilku modyfikacji, aby rozgrywka była bardziej przejrzysta. I tak sklep z bohaterami nie będzie zawsze otwarty, a zamiast tego będzie dostępny pod jednym z przycisków oraz będzie pojawiał się przed startem każdej rundy. To samo tyczy się ekwipunku z przedmiotami. Inaczej natomiast sprawa wygląda z czatem – ponieważ klawiatura zasłaniałaby większą część ekranu, czat nie będzie w ogóle dostępny, przynajmniej na razie. Zamiast tego będziecie mieli możliwość używania emot, prowokacji czy tańca Małych Legend itp.

fot. Riot Games

Więcej informacji dotyczących startu zamkniętej bety mobilnej wersji TFT oraz samej rozgrywki znajdziecie pod tym adresem. Przypominamy, że data globalnego startu TFT Mobile zaplanowana jest na marzec – to jest, o ile oczywiście zamknięte beta testy przebiegną pomyślnie.

Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
G2 Esports ex6tenz

Ex6TenZ ogłasza zakończenie kariery

Kilka dni temu o definitywnym porzuceniu roli aktywnego gracza poinformował Edouard „SmithZz” Dubourdeaux. Dziś natomiast jego śladem podążył Kevin "E...