fot. FIFA eWorld Cup

damie rozpoczyna rywalizację w ramach FIFA eClub World Cup

Nadszedł czas na kolejny prestiżowy turniej lanowy na scenie FIFY. Już dziś w Mediolanie wystartuje walka o tytuł wirtualnego klubowego mistrza świata, w której udział weźmie jeden Polak – reprezentujący AS Romę Esports Damian „damie” Augustyniak. Nasz rodzimy zawodnik we Włoszech będzie tworzyć duet z Miguelem „SpiderKongiem” Bilharem.

Jak prezentuje się format FIFA eClub World Cup? Do rywalizacji przystąpią łącznie 24 dwuosobowe zespoły, które podzielone zostały na cztery zbiory. W nich zmagania toczyć się będą w systemie „każdy z każdym”, a na pełny pojedynek składać się będą dwa spotkania 1vs1 oraz jedno 2vs2. Do zdobycia w każdym starciu będzie zatem aż dziewięć punktów.

Tak prezentuje się pełny podział na grupy:

Grupa A Grupa B Grupa C Grupa D
NEO Ellevens AS Roma Esports Manchester City eSports
Hashtag United Borussia-E-Sports Fnatic Sporting CP Esports
FaZe Clan FC Basel 1894 eSports Redemption eSports Team FW AU
Gilette Infinity Esports Mkers NASR eSports Complexity Gaming
Nordavind Movistar Riders Austria Wiedeń DUX Gaming
Olympique Lyon Blue United eFC Team QLASH R288

Awans do play-offów wywalczą sobie cztery najlepsze ekipy z każdej grupy. Faza pucharowa zostanie rozegrana przy użyciu tradycyjnej drabinki pojedynczej eliminacji. W tym miejscu warto wspomnieć, iż w tym etapie zawodów będziemy obserwować już tylko jedno starcie jeden na jednego oraz jedno, w którym na serwerze jednocześnie pojawi się cała czwórka graczy.

W puli nagród rozgrywek znajdzie się 100 tysięcy dolarów, a czterdzieści procent tej kwoty trafi do skarbonki najlepszej formacji. Zawodnicy dodatkowo walczyć będą także o cenne punkty Global Series, które mają ogromne znaczenie w kontekście starań o udział w indywidualnych mistrzostwach świata kończących cały sezon.

Pierwsze mecze z udziałem AS Romy już dziś o 10:00 – na inaugurację damie i SpiderKong zmierzą się z Fnatic, czyli… siostrzaną drużyną rzymskiego klubu. Triumfatora FIFA eClub World Cup 2020 poznamy w niedzielne popołudnie. Anglojęzyczna transmisja z całej imprezy dostępna będzie na kanale EA Sports na Twitchu. Za polski komentarz odpowiadać będzie natomiast TVP Sport – transmisję niektórych gier znajdziecie na kanale telewizyjnym, natomiast cała impreza transmitowana będzie na Twitchu.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Teamfight Tactics, TFT – wersja mobilna

Ruszyła zamknięta beta TFT na urządzenia mobilne!

Po kilku miesiącach od pierwszych informacji dotyczących wydania wersji Teamfight Tactics na urządzenia mobilne co niektórzy wreszcie będą mogli spraw...