fot. ESL/Adam Łakomy

Ekipa Savesa zaczyna zmagania w ramach Six Invitational 2020. W puli 3 miliony dolarów

W rozgrywkach Pro League trwa właśnie przerwa, która zakończy się dopiero pod koniec marca. Nie oznacza to jednak, że fani Rainbow Six: Siege będą się przez ten czas nudzić, bo na pewno nie będą. Dlaczego? Odpowiedź brzmi „Six Invitational 2020”.

To właśnie dziś rusza bowiem najważniejszy turniej na scenie R6, którego stawką będzie łączna pula w wysokości 3 milionów dolarów – to aż o milion więcej niż przed rokiem. Do obrony tytułu przystąpi G2 Esports, które przed kilkoma dniami wymieniło jednak jednego z graczy – miejsce Pascala „Cryna” Alouane’a zajął wypożyczony z PENTY Ferenc „SirBoss” Mérész. Niemniej polscy kibice z największą uwagą śledzić będą poczynania nie G2, a Natus Vincere, bo graczem właśnie tej ekipy jest jedyny uczestnik z Polski, Szymon „Saves” Kamieniak.

20-latek i jego koledzy awans na rozgrywaną w Montrealu imprezę zapewnili sobie już w październiku, zajmując miejsce w czołowej dwójce europejskiej dywizji Pro Ligi. Potem udało im się jeszcze sięgnąć po triumf na światowych finałach rozgrywek, ale od tego czasu ich forma znacznie spadła. Wystarczy wspomnieć, że w bieżącym sezonie R6PL reprezentanci Na`Vi wygrali zaledwie dwa spotkania. Trudno więc ocenić, jak poradzą sobie podczas dzisiejszej inauguracji zawodów, gdy przyjdzie im podjąć zwycięzców północnoamerykańskich eliminacji ze Spacestation Gaming.

Piątkowy harmonogram prezentuje się następująco:

7 lutego
16:15 Natus Vincere vs Spacestation Gaming BO3
16:15 Rogue vs TSM BO3
19:15 Team Reciprocity vs G2 Esports BO3
19:15 Wildcard Gaming vs BDS Esport BO3
22:15 Team Empire vs Fnatic BO3
22:15 DarkZero Esports vs FaZe Clan BO3
01:15 Giants Gaming vs MIBR BO3
01:15 Ninjas in Pyjamas vs Team Liquid BO3

Polską transmisję z Six Invitational 2020 śledzić będzie można za pośrednictwem kanałów Rainbow Six oraz TVP Sport w serwisie Twitch. Komentarzem zajmą się Patryk „Kiks” Cieszyński, Karol „Alban” Pakosz oraz Maciej „Sebol” Majewski.

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Kashtelan, Tabasko, Glebo, Myself i Erdote bezbłędni. A co z resztą Polaków za granicą?

Weekend już za pasem, a więc czas najwyższy przyjrzeć się temu, co działo się na drugim europejskim szczeblu rozgrywkowym w League of Legends. Z jedne...