Przed kilkoma dniami Paweł "dycha" Dycha pod banderą Sprout wywalczył awans do zamkniętych eliminacji do europejskiego Minora przed ESL One Rio 2020 Major Championship. Nadal jednak przepustki nie zapewnił sobie żaden w pełni polski skład. Do trzech razy sztuka?

Do startującego dziś trzeciego otwartego turnieju eliminacyjnego przystąpi m.in. Illuminar Gaming, które podczas poprzedniej próby doznało uwłaczającej porażki już w pierwszej rundzie zmagań i teraz spróbuje zmyć fatalne wrażenie. Poza triumfatorami ostatniej edycji ESL Mistrzostw Polski na liście uczestników znajdziemy też Actinę PACT czy też AVEZ Esport, czyli innych przedstawicieli krajowej czołówki. Co ciekawe, na razie swojego udziału nie potwierdziły robin hoodzi, x-kom AGO oraz Wisła All in! Games Kraków, ale nie można wykluczyć, iż zrobią to w późniejszym czasie. Takich problemów nie ma w szeregach Izako Boars czy też Pompa Teamu, które już teraz wyraziły gotowość do podjęcia rękawicy.

Z uwagą warto będzie też śledzić poczynania miksu o nazwie Animal Planet. Znajdziemy w nim bowiem związanego do niedawna z ARCY Mikołaja "mouza" Karolewskiego, byłego zawodnika Virtus.pro, Michała "snatchiego" Rudzkiego, a także nastoletniego Macieja "f1ka" Miklas z AGO. Śladami wspomnianego dychy spróbują natomiast podążyć Filip "TUDSON" Tudev oraz Michał "OKOLICIOUZ" Głowaty, którzy podczas eliminacji reprezentować będą barwy międzynarodowych Teamu Secret i ad hoc gaming.

Wszystkie ekipy, które także chciałby włączyć się do rywalizacji o wyjazd na ESL One Rio 2020 Major Championship, mogą to zrobić pod tym adresem. Zapisy prowadzone są do 17:00, godzinę później zaś drugie otwarte eliminacje oficjalnie wystartują.