Ostatnie tygodnie w North przebiegły pod znakiem zmian. Zmiany identyfikacji wizualnej, bo przecież lifting przeszło m.in. logo, a z social mediów organizacji zniknęły wszystkie dotychczasowe wpisy. Zmiany prowadzącego, bo po długiej przerwie do ekipy CS:GO powrócił Mathias "MSL" Lauridsen. A teraz doszła też zmiana trenera.

Po roku duński skład opuścił bowiem Torbjørn "mithR" Nyborg, 30-latek, który w przeszłości odpowiadał już za wyniki Tricked Esport i ALTERNATE aTTAX. Nyborg został zaangażowany na początku lutego 2019 roku, zastępując wówczas Alexandra "ave" Holdta, ale mimo pojedynczych sukcesów trudno uznać jego przygodę z North za udaną. Udało się co prawda sięgnąć po triumf na GG.Bet Ice Challenge 2019 czy też DreamHack Open Sevilla 2019, ale poza tym skandynawskiej drużynie przytrafiało się wiele rozczarowujących występów, gdy nie wychodziła ona nawet z grupy. Tak było też pod koniec stycznia przy okazji DreamHack Open Leipzig 2020, ostatniego turnieju, na którym mithR pełnił obowiązki pierwszego szkoleniowca.

Oficjalnie nie podano jednak przyczyn tego rozstania i nie poinformowano również o nazwisku ewentualnego następcy Duńczyka. – Piątego lutego zwolniono mnie z obowiązków w North, gdyż organizacja postanowiła związać się z innym trenerem. Oczywiście nie jestem szczęśliwy z powodu tej decyzji, ponieważ praca z zespołem i tymi zawodnikami była jednym z największych zaszczytów w moim życiu i to mimo faktu, że w 2019 roku nie osiągnęliśmy najlepszych wyników. Akceptuję jednak tę decyzję i życzę zarówno organizacji, jak i personelowi, zarządowi oraz graczom wszystkiego dobrego – przyznał Nyborg w swoim oświadczeniu w mediach społecznościowych.


AKTUALIZACJA: Organizacja poinformowała, że nowym trenerem zespołu został Jimmy "Jumpy" Berndtsson, który między sierpniem 2016 a wrześniem 2019 odpowiadał za wyniki Fnatic. – Przeprowadziliśmy rozmowy z wieloma wykwalifikowanymi szkoleniowcami i cieszymy się, że dołączył do nas Jumpy, który był naszym numerem jeden. Z uwagi na jego doświadczenie na najwyższym poziomie, a także solidną filozofię postrzegamy Jumpy'ego jako kolejny ważny impuls, który pomoże nam dojść na szczyt – stwierdził Christian Engell, który w North pełni rolę trenera wydolnościowego.

W tej sytuacji skład North prezentuje się następująco:

  • Philip „aizy” Aistrup
  • Markus „Kjaerbye” Kjærbye
  • Nicklas „gade” Gade
  • René „cajunb” Borg
  • Mathias „MSL” Lauridsen
  • Jimmy "Jumpy" Berndtsson – trener