W zamkniętych eliminacjach do europejskiego Minora przed ESL One Rio 2020 Major Championship na pewno zobaczymy przynajmniej dwóch Polaków. Nadal czekamy jednak na awans w pełni polskiego składu – teraz ostatnia ku temu szansa, dziś rusza bowiem czwarty otwarty turniej kwalifikacyjny.

Już teraz można stwierdzić, iż warto będzie śledzić poczynania rodzimych formacji. Illuminar Gaming wspierać będą przecież Michał "snatchie" Rudzki oraz Karol "rallen" Rodowicz. Po raz kolejny w akcji zobaczymy też m.in. robin hoodów (czyli ex-Virtus.pro), Actinę PACT, AVEZ Esport czy Wisłę All in! Games Kraków. Bez wątpienia możemy więc stwierdzić, że na linii startu znajdzie się cała nadwiślańska śmietanka. O poprawienie wyczynu z poprzednich eliminacji powalczy Pompa Team, który podczas trzeciej próby dotarł najdalej ze wszystkich polskich drużyn. Na ten moment na liście brakuje x-komu AGO, ale to prawdopodobnie się zmieni, tym bardziej że już wczoraj zapewniano, iż Maciej „f1ku” Miklas zagra z Jastrzębiami zamiast odsuniętego od zespołu Miłosza „mhL-a” Knasiaka.

Ciekawe prezentuje się skład miksu o nazwie chillrocket. Znajdziemy w nim nie tylko Mikołaja "mouza" Karolewskiego, który niedawno rozstał się z ARCY, ale także Daniela "STOMPA" Płomińskiego i Oskara "oskarisha" Stenborowskiego, czyli ławkowiczów z Illuminar. Nie zabraknie też Polaków, którzy próbę awansu podejmą przy wsparciu międzynarodowych ekip. Filip "TUDSON" Tudev podejmie rękawicę wraz z Teamem Secret, a Michał "OKOLICIOUZ" Głowaty jeszcze raz przywdzieje barwy ad hoc gaming. A niewykluczone, że to wszystko jeszcze nie koniec, bo przecież rejestracja trwa jeszcze przez kilka godzin.

Wszystkie ekipy, które także chciałby włączyć się do rywalizacji o wyjazd na ESL One Rio 2020 Major Championship, mogą to zrobić pod tym adresem. Zapisy prowadzone są do 17:00, godzinę później zaś drugie otwarte eliminacje oficjalnie wystartują.