Spotkania BO1 ponownie okazały się bezlitosne dla drużyn z Polski. Dość powiedzieć, że pierwszy dzień ostatnich otwartych eliminacji do europejskiego Minora przetrwał tylko jeden w pełni polski skład – Illuminar Gaming. Ponadto szanse na awans zachował też Sebastian "NEEX" Trela, który reprezentuje barwy SMASH Esports.

Jako pierwsze z turnieju kwalifikacyjnego odpadły Izako Boars oraz robin hoodzi, które musiały uznać wyższość... fazy check-in. Już po starcie zmagań okazało się, że obu tych ekip brakuje w stawce, a wszystko dlatego, że ich członkowie zapomnieli potwierdzić swój udział. Inni poradzili sobie nieco lepiej, ale też w końcu natrafili na przeszkody nie do przejścia. Piotr "izak" Skowyrski, Jarosław "pashaBiceps" Jarząbkowski oraz reszta składu Emeritos Banditos odpadli w 1/32 finału po przegranej z Finami z HAVU Gaming. Podobnie rewelacja poprzednich eliminacji, Pompa Team, oraz Wisła All in! Games Kraków, które poległy odpowiednio z ECLOT oraz Yoink.

W kolejnej rundzie z marzeniami o awansie pożegnał się też Team Secret Filipa "TUDSONA" Tudeva. W ostatniej środowej serii spotkań w pokonanym polu pozostały natomiast x-kom AGO, które wynikiem 9:16 przegrało ze SMASH, Actina PACT, który rzutem na taśmę okazał się słabszy od Illuminar, a także AVEZ Esport. Popularne Ośmiornice nieźle zaczęły mecz z Complexity Gaming, ale słaba gra w obronie przesądziła o ich porażce w stosunku 9:16. W związku z tym w grze pozostały już tylko iHG, które czwartek rozpocznie od starcia z Bułgarami ze SKADE, a także ekipa NEEXA, której rywalem będzie tym razem duński skład Teamu Singularity.

Czwartkowy  harmonogram prezentuje się następująco:

13 lutego
17:00 Illuminar Gaming vs SKADE BO1
17:00 HAVU Gaming vs Copenhagen Flames BO1
18:30 iHG/SKADE vs HAVU/Flames BO3
20:00 Sinners Esports vs Complexity Gaming BO1
20:00 Team Singularity vs SMASH Esports BO1
21:30 Sinners/coL vs Singularity/SMASH BO3

Spotkanie Illuminar Gaming ze SKADE wraz z angielskim komentarzem obejrzeć będzie można pod tym adresem, z kolei pojedynek Teamu Singularity ze SMASH Esports pod tym. Ostatecznie awans do zamkniętych eliminacji do europejskiego Minora wywalczą dwie najlepsze drużyny.