fot. CD PROJEKT RED

CD PROJEKT RED zdecydowanie wchodzi na rynek mobilny! Gwint na telefony z systemem Android już w marcu

Dziś rano otrzymaliśmy informację, na którą czekało wielu fanów wiedźmińskiego uniwersum oraz wirtualnych gier karcianych. 24 marca Gwint zadebiutuje na urządzeniach mobilnych z systemem Android! Już teraz możecie zarejestrować się w sklepie Google Playby otrzymać powiadomienie w momencie premiery, a także zgarnąć specjalny awatar, którym będziecie mogli ozdobić swój profil. Nie musicie się też obawiać, że wasze skrupulatnie zbierane na innych platformach karty znikną z kolekcji – wersja na Androida dzieli cały postęp z kontem GOG.

Gracze od dłuższego czasu bardzo głośno domagali się wersji na Androida, a spełnienie obietnic deweloperów powinno spowodować wzrost zainteresowania grą. Użytkownicy oprogramowania należącego do Google stanowią znaczną większość rynku mobilnego, a CD PROJEKT RED spodziewa się powrotu starych graczy oraz zainteresowania ze strony nowego, młodszego odbiorcy. Warto tu też wspomnieć, że od końca października zeszłego roku osoby korzystające z systemu iOS mogą grać w mobilnego Gwinta. Karcianka zebrała bardzo pozytywne recenzje, a wśród społeczności cieszy się dużym zainteresowaniem – średnia ocen w App Store to aż 4,9 na 5 gwiazdek.

CZYTAJ TEŻ:
Co dalej z Legends of Runeterra? Znamy kierunek zmian w najnowszej produkcji Riot Games!

Czy jednak czeka nas boom na Gwinta podobny do tego, z jakim wiązało się wypuszczenie otwartej bety na komputery i konsole? Biorąc pod uwagę wpływ wersji iOS na ruch w samej grze i wokół niej, możemy przypuszczać, że raczej nie. Smutnym faktem jest to, że Gwint nieco przespał swoje pięć minut. Liczne, niekoniecznie dobre zmiany kosztowały „Redów” utratę wielu graczy i content creatorów, przez co teraz na nowo muszą mozolnie budować sukces swojej produkcji. Wersja mobilna to bez wątpienia krok w dobrą stronę, trudno jednak oprzeć się wrażeniu, że nieco spóźniony.

Gwint to gra osadzona w świecie znanym z wiedźmińskiej sagi Andrzeja Sapkowskiego, zaadaptowanym przez CD PROJEKT RED. Rozgrywka polega na wygraniu dwóch z trzech rund, w których gracze starają się zdobyć jak najwięcej punktów za pomocą swoich kart. Gra miała swoją premierę w grudniu 2018 roku, jest regularnie balansowana i co kilka miesięcy otrzymuje bezpłatne dodatki.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Jak zmieniała się czołówka rankingu HTLV na przestrzeni ostatnich 5 lat?

W świecie CS:GO z czasem powstaje coraz więcej rankingów. Część na potrzeby organizatorów turniejów, inne mające na celu po prostu ustalenie hierarchi...