Od startu turnieju CS:GO w ramach Intel Extreme Masters Katowice 2020 dzieli nas zaledwie półtora tygodnia. Mimo to doszło jednak do zmiany na liście uczestników – wbrew wcześniejszym zapowiedziom do stolicy Górnego Śląska nie przybędzie ViCi Gaming.

Azjatycka formacja bilet na IEM zapewniła sobie na początku stycznia, wygrywając wówczas azjatyckie eliminacje. Od tego czasu sporo się jednak zmieniło. Przede wszystkim wybuchła epidemia koronawirusa, która wpłynęła już na wiele esportowych widowisk. Z jej powodu przepływ ludności między Azją a innymi kontynentami stał się utrudniony i właśnie to sprawiło, iż Andrew "kaze" Khong i spółka ostatecznie nie zameldują się w Katowicach. Jeden z graczy ViCi – nie ujawniono który – nie zdąży bowiem na czas uzyskać odpowiedniej wizy, gdyż proces ich przyznawania został opóźniony.

W związku z tym na polskiej imprezie wystąpi ostatecznie TYLOO, które przegrało z ViCi w finale turnieju eliminacyjnego. Podopieczni LiKana "ryka" Luo nie muszą martwić się prawem imigracyjnym, bo posiadają on już wszystkie niezbędne przepustki. Te udało im się załatwić wcześniej, bo od niemal dwóch tygodni zawodnicy przebywają już na Ukrainie, gdzie odbywa się ich bootcamp.

Wobec tego pary pierwszej rundy prezentują się następująco:

Grupa A Grupa B

24.02, godz. 12:00

24.02, godz. 19:00

Astralis vs Cloud9 mousesports vs TYLOO
Ninjas in Pyjamas vs Team Vitality 100 Thieves vs G2 Esports

24.02, godz. 15:30

25.02, godz. 12:00

Natus Vincere vs FaZe Clan Team Liquid vs Virtus.pro
Renegades vs Fnatic MAD Lions vs Evil Geniuses

Intel Extreme Masters Katowice 2020 odbędzie się między 25 lutego a 1 marca i zapewni uczestnikom łączną pulę nagród w wysokości pół miliona dolarów.