Poczynania polskich drużyn CS:GO regularnie wymykają się zasadom zdrowego rozsądku i tak też dzieje się w czwartych otwartych eliminacjach do europejskiego Minora przed ESL One Rio 2020 Major Championship. W ten sposób trzeba przecież określić to, co wyprawia Illuminar Gaming, które dopiero co odsunęło od swojego składu dwóch graczy. Wspierani przez Michała "snatchiego" Rudzkiego oraz Karola "rallena" Rodowicza ESL Mistrzowie Polski pokonali SKADE i potrzebują już tylko jednej wygranej, by zameldować się w zamkniętej części kwalifikacji!

Illuminar Gaming 16 : 3 SKADE

(otwarte kwali. #4 do Minora EU)
16 12 Overpass 3 3
4 0

Perfekcyjne wejście na B dało SKADE premierowe oczko, ale zakupione przez Illuminar droższe pistotety pozwoliły Polakom odpowiedzieć już w kolejnym starciu. Jak później się okazało, skuteczny force-buy iHG był kluczowym momentem pierwszej części meczu. Nasi rodacy przejęli bowiem inicjatywę na dobre, ustawiając w swojej obronie mur nie do przejścia. Spora w tym zasługa rallena, który często w pojedynkę niweczył plany Bułgarów. Dobrze dysponowany był jednak cały nadwiślański zespół, który wyszedł na ogromne prowadzenie 10:1. Dopiero wtedy formacja z Bałkanów zebrała siły na kolejny zryw, który trwał jednak przez zaledwie dwie potyczki. Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie – ton rywalizacji wciąż nadawał Rodowicz, który wspólnie z Pawłem "innocentem" Mockiem poprowadził iHG do miażdżącego triumfu!

CZYTAJ TEŻ:
Zmiany w Illuminar Gaming – STOMP i oskarish na ławce rezerwowych!

Rywalem Illuminar w meczu decydującym o awansie do zamkniętych eliminacji będzie lepszy z pary Copenhagen Flames-HAVU Gaming. Mecz wystartuje w ciągu najbliższych kilkudziesięciu minut, zostanie rozegrany w trybie BO3 i będzie go można oglądać tutaj. Przypomnijmy, iż iHG to ostatni w pełni polski skład liczący się w walce o wyjazd na Majora w Rio de Janeiro.