STS
fot. AVEZ Esport/Kamil Zieliński

Amerykański sen AVEZ – Polacy jadą na lanowe eliminacje do FLASHPOINT!

Po tylu rozczarowaniach, które przyniósł nam początek 2020 roku, wreszcie mamy powody do radości. AVEZ Esport jako jedyna polska drużyna przebrnęło bowiem przez zamknięte eliminacje do inauguracyjnej edycji FLASHPOINT i już za kilka dni pojawi się na lanie w Stanach Zjednoczonych!

AVEZ Esport 2 : 1 Winstrike Team
Dust2 5:16 Train 16:6 Vertigo 16:13

Niedzielne zmagania AVEZ zaczęły się od meczu z Winstrike Teamem, który przyniósł nam sporo emocji. Lepszy start zanotowała co prawda formacja z Europy Wschodniej, która na wybranym przez siebie Duście2 rozgromiła Polaków 16:5, ale na odpowiedź Ośmiornic nie trzeba było długo czekać. Rodzimy skład odpłacił rywalom pięknym za nadobne i na Trainie pokonał ich 16:6, w związku z czym o losach awansu przesądzić miało Vertigo. Tam zaś ekipa znad Wisły długo nie potrafiła wskoczyć na właściwe obroty, przez co po stronie broniącej zdobyła zaledwie sześć oczek i w pewnym momencie przegrywała już 7:13. Niemniej fantastyczny comeback i seria dziewięciu wygranych z rzędu rund pomogła polskiej piątce odwrócić losy starcia i zatriumfować 16:13.

AVEZ Esport 2 : 1 SKADE
Inferno 8:16 Nuke 16:9 Train 16:9

Kilka godzin później Polacy ponownie pojawili się na serwerze, tym razem w finale górnej drabinki. Ich przeciwnikami byli Bułgarzy ze SKADE, którzy na Inferno zanotowali piorunujące wejście. Dość powiedzieć, że na przestrzeni całej pierwszej połowy stracili zaledwie dwa oczka i grę w ataku kończyli z wynikiem 13:2. Co prawda po zmianie stron gracze AVEZ zaczęli walkę o comeback, ale jedyne, co udało im się osiągnąć, to na chwilę zmniejszyć stratę do pięciu punktów. Finalnie i tak wygrana padła łupem rywali, którzy zatriumfowali 16:8. Ale na Nuke’u to Michał „MOLSI” Łącki wraz z kolegami zaczęli dominować i powtórzyli wyczyn SKADE z poprzedniej mapy, prowadząc do przerwy 13:2. I chociaż potem pojawiły się problemy, to polska piątka dowiozła korzystny rezultat do końca, zwyciężając 16:9. Ostateczne rozstrzygnięcia miały więc zapaść na Trainie, gdzie mimo przegranej pistoletówki Ośmiornice miały początkowo spore problemy. Z czasem jednak udało im się zawrzeć szyki obronne, dzięki czemu nie tylko odrobiły straty, ale nawet zyskały trzypunktową przewagę. I już nie roztrwoniły, po w drugiej połowie SKADE nie podjęło już rękawicy i koniec końców musiało uznać wyższość Polaków w stosunku 9:16.


Lanowe eliminacje do FLASHPOINT Season 1 odbędą się między 3 a 5 marca w Los Angeles. Poza AVEZ udział w nich wezmą m.in. Chaos Esports Club oraz Isurus. W sumie do wywalczenia, poza pulą nagród w wysokości 64 tysięcy dolarów, będą także dwa miejsca w nadchodzących ligowych rozgrywkach.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

OG jedzie do Moskwy! Zespół mantuu z awansem na wiosenne finały BLAST Premier

Poznaliśmy szóstą i jednocześnie ostatnią drużynę, która zapewniła sobie awans na wiosenne finały BLAST Premier za pośrednictwem turnieju Spring Serie...