Po tylu rozczarowaniach, które przyniósł nam początek 2020 roku, wreszcie mamy powody do radości. AVEZ Esport jako jedyna polska drużyna przebrnęło bowiem przez zamknięte eliminacje do inauguracyjnej edycji FLASHPOINT i już za kilka dni pojawi się na lanie w Stanach Zjednoczonych!

AVEZ Esport 2 : 1 Winstrike Team
Dust2 5:16 Train 16:6 Vertigo 16:13

Niedzielne zmagania AVEZ zaczęły się od meczu z Winstrike Teamem, który przyniósł nam sporo emocji. Lepszy start zanotowała co prawda formacja z Europy Wschodniej, która na wybranym przez siebie Duście2 rozgromiła Polaków 16:5, ale na odpowiedź Ośmiornic nie trzeba było długo czekać. Rodzimy skład odpłacił rywalom pięknym za nadobne i na Trainie pokonał ich 16:6, w związku z czym o losach awansu przesądzić miało Vertigo. Tam zaś ekipa znad Wisły długo nie potrafiła wskoczyć na właściwe obroty, przez co po stronie broniącej zdobyła zaledwie sześć oczek i w pewnym momencie przegrywała już 7:13. Niemniej fantastyczny comeback i seria dziewięciu wygranych z rzędu rund pomogła polskiej piątce odwrócić losy starcia i zatriumfować 16:13.

AVEZ Esport 2 : 1 SKADE
Inferno 8:16 Nuke 16:9 Train 16:9

Kilka godzin później Polacy ponownie pojawili się na serwerze, tym razem w finale górnej drabinki. Ich przeciwnikami byli Bułgarzy ze SKADE, którzy na Inferno zanotowali piorunujące wejście. Dość powiedzieć, że na przestrzeni całej pierwszej połowy stracili zaledwie dwa oczka i grę w ataku kończyli z wynikiem 13:2. Co prawda po zmianie stron gracze AVEZ zaczęli walkę o comeback, ale jedyne, co udało im się osiągnąć, to na chwilę zmniejszyć stratę do pięciu punktów. Finalnie i tak wygrana padła łupem rywali, którzy zatriumfowali 16:8. Ale na Nuke'u to Michał "MOLSI" Łącki wraz z kolegami zaczęli dominować i powtórzyli wyczyn SKADE z poprzedniej mapy, prowadząc do przerwy 13:2. I chociaż potem pojawiły się problemy, to polska piątka dowiozła korzystny rezultat do końca, zwyciężając 16:9. Ostateczne rozstrzygnięcia miały więc zapaść na Trainie, gdzie mimo przegranej pistoletówki Ośmiornice miały początkowo spore problemy. Z czasem jednak udało im się zawrzeć szyki obronne, dzięki czemu nie tylko odrobiły straty, ale nawet zyskały trzypunktową przewagę. I już nie roztrwoniły, po w drugiej połowie SKADE nie podjęło już rękawicy i koniec końców musiało uznać wyższość Polaków w stosunku 9:16.


Lanowe eliminacje do FLASHPOINT Season 1 odbędą się między 3 a 5 marca w Los Angeles. Poza AVEZ udział w nich wezmą m.in. Chaos Esports Club oraz Isurus. W sumie do wywalczenia, poza pulą nagród w wysokości 64 tysięcy dolarów, będą także dwa miejsca w nadchodzących ligowych rozgrywkach.