x-kom AGO to jedyny polski zespół CS:GO, który znalazł się wśród ośmiu ekip zaproszonych do gry w OGA Counter PIT Season 7. Łączna pula nagród internetowych zawodów wyniesie 15 tysięcy dolarów, a poza Jastrzębiami w akcji zobaczymy m.in. Hard Legion Esports oraz Copenhagen Flames.

Gambit Youngsters vs x-kom AGO
20:00 (BO3)

Jednakże pierwszą przeszkodą na drodze drużyny dowodzonej przez Patryka "Sidneya" Koraba będzie Gambit Youngsters. Podopieczni rosyjskiej organizacji przygotowują się obecnie do startu w zamkniętych eliminacjach do Minora CIS w Rio de Janeiro i udział w siódmej edycji OGA Counter PIT będzie zapewne jednym z etapów nabierania odpowiedniej formy. Niemniej wygląda na to, że Sergei "Ax1Le" Rykhtorov i spółka po części mogą się już ową formą pochwalić – wszak pod koniec ubiegłego tygodnia udało im się już raz pokonać AGO.

Wówczas oba zespoły mierzyły się ze sobą w 1. rundzie dolnej drabinki zamkniętych kwalifikacji do FLASHPOINT, a młody skład Gambit wygrał 2:0, gromiąc Polaków na Vertigo 16:3. Przed zawodnikami Mikołaja "miniroxa" Michałkowa okazja więc, by odegrać się za tamto niepowodzenie. Ale nawet jeśli i tym razem okażą się oni słabsi, to nie będzie to jeszcze oznaczać dla nich eliminacji – zmagania toczą się bowiem w drabince podwójnej eliminacji.

Mecz pomiędzy Gambit Youngsters a x-komem AGO wraz z angielskim komentarzem obejrzeć będzie można pod tym adresem.