fot. ESL

Polacy z Elgiganten z awansem na lanowe kwalifikacje do PGS: Berlin

Za nami zamknięte kwalifikacje online PGS: Berlin dla Europy Zachodniej. Po tygodniu długiej walki miejsce w lanowym etapie kwalifikacji zapewniły sobie cztery drużyny, spośród których na czele znaleźli się Polacy reprezentujący Elgiganten Gaming.

Drużyna pod przewodnictwem Pawła „ghostara” Smolińskiego nie miała większych problemów w pierwszym etapie kwalifikacji, podczas którego zdobyła 96 punktów i ostatecznie zajęła pierwsze miejsce w swojej grupie eliminacyjnej. W decydującym etapie Polacy zaliczyli świetny start, wygrywając pierwszą i piąta z rozegranych w sobotę rund, a także zajmując szóste miejsce na odpowiednio drugiej, trzeciej i czwartej mapie, dzięki czemu ghostar i spółka zakończyli sobotnią cześć rywalizacji na pierwszym miejscu. Podczas drugiego dnia finałów Elgiganten nie miało już tak dobrych wyników, z których najlepszym było czwarte miejsce podczas ostatniej rundy na Erangelu. Mimo to skrupulatnie zbierane podczas niedzielnych meczów punkty wystarczyły Polakom, by utrzymać pierwsze miejsce i zapewnić sobie awans na lanowe eliminacje. Na szczególną pochwałę zasłużył Marcel „Marcelek” Nietopiel, który zakończył finałowy etap z największą liczbą zabójstw na serwerze, która wyniosła dwadzieścia jeden.

Oprócz Elgiganten w finałowej rundzie kwalifikacji zobaczyliśmy także zawodników Teamu Trihard, którzy zapewnili sobie awans po zajęciu siódmego miejsca w swojej grupie eliminacyjnej. W decydującej fazie drużyna prowadzona przez Grzegorza „ammzija” Adamowicza miała kilka lepszych momentów, zajmując trzecie miejsce na trzeciej i szóstej mapie, oraz czwarte miejsce w siódmej rundzie, ale w ostatecznym rozrachunku musieli oni zadowolić się dopiero trzynastym miejscem. Mniej szczęścia w kwalifikacjach miał natomiast Patryk „MJRniko” Radzikowski, którego Skype Team odpadł z zamkniętych kwalifikacji po zajęciu przedostatniej lokaty w swojej grupie.

Skład Elgiganten od miejsca w PGS: Berlin dzielą teraz już tylko lanowe europejskie kwalifikacje, które odbędą się od 6 do 8 marca w Berlinie. Z dwudziestych czterech zespołów, spośród których oprócz Polaków zobaczymy reprezentantów m.in. Teamu Liquid, TSM, WTSG czy Natus Vincere, awans do głównego turnieju zapewni sobie najlepsza szóstka.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Kashtelan: Jak każdy inny gracz mam trochę zaoszczędzonych pieniędzy i boli mnie to, że rocznie biednieję o 3%

Nie da się ukryć, że w trwającym aktualnie trzecim sezonie Ultraligi mamy kilka naprawdę solidnych zespołów, w składach których nie brakuje najlepszyc...

>