Wykorzystano zdjęcie należące do ESL Polska

Przypieczętować awans do play-offów. Przed nami kolejne mecze Polaków za granicą

Wszystkie ligi drugiego poziomu rozgrywkowego w Europie powoli wkraczają w decydującą fazę. Końcowe rozstrzygnięcia etapów zasadniczych są o krok, a więc możemy spodziewać się sporej dawki emocji, jak to zwykle bywa w tak pełnym napięcia okresie. Na ten moment pewnym udziału w play-offach swojej ligi może być wyłącznie Wojciech „Tabasko” Kruza, jednakże reszta Polaków również jest już bliska uzyskania awansu. Czy w tym tygodniu usłyszymy o kolejnym rodaku w fazie pucharowej jednych z europejskich rozgrywek?

W artykule pod uwagę wzięto mecze z okresu 23-27 lutego 

Czechy i Słowacja

Konrad „wilq” Wilk przed rozpoczynającą się dzisiaj piątą kolejką zmagań regionu Czech i Słowacji zdecydowanie może mieć spore obawy. Wszak Flayn eSports CZSK Edition czekają pojedynki z niepokonaną eSubą oraz okupującym drugą lokatę w zestawieniu Inside Games. Łatwo na pewno nie będzie, zwłaszcza że wilq miał już okazję mierzyć się z obiema formacjami i zarówno eSuba, jak i Inside Games okazały się lepsze. Należy jednak pamiętać o tym, że poprzedni pojedynek Flayn z mistrzami ubiegłego sezonu był naprawdę wyrównany, dlatego też ewentualne zwycięstwo zespołu polskiego botlanera z pewnością nie należy do zadań z kategorii niewykonalnych.

Grecja

Greckie zmagania powoli dobiegają końca – dzisiejszego wieczoru rozpocznie się bowiem przedostatnia już kolejka drugiej fazy grupowej GLL, którą zainauguruje starcie formacji Artura „Myselfa” Gębicza z Gamespace MCE. Mecz ten nie powinien być szczególnie problematyczny dla WLGaming Esports, które nie tylko znajduje się aktualnie na szczycie tabeli i prezentuje dobrą formę, ale także ograło już Gamespace. Problemy mogą pojawić się jednak w poniedziałkowym spotkaniu przeciwko Pyrsos Esports, które sprawia trudności graczom WLG już od pierwszego etapu zmagań grupowych.

Francja

Sytuacja w tabeli La Ligue Française na dwa tygodnie przed końcem fazy zasadniczej jest niesamowicie wyrównana. Wśród ekip walczących o jak najlepsze rozstawienie w play-offach wciąż znajdują się dwie drużyny z Polakami w składzie – Misfits Premier oraz Vitality.Bee, które już w środę powalczą ze sobą w bezpośrednim starciu. Jednakże, zanim bratobójczy pojedynek będzie miał miejsce, podopieczni Adriana „Hatchy’ego” Widery zawalczą z wymagającym rywalem, czyli Gamers Origin, a Vitality.Bee zmierzy się z zawodzącą od początku sezonu drużyną Sebastiana „Sebekxa” Smejkala. Środowy mecz akademii Misfits i Vitality bez dwóch zdań dostarczy nam sporo emocji, zwłaszcza że najprawdopodobniej doczekamy się pojedynku Tobiasza „Agresivoo” Ciby z Sebastianem „Colorem” Czyżykiem, który przed paroma dniami zasilił szeregi Vitality.Bee.

Niemcy

Nie da się ukryć, że ostatnie rezultaty Polaków rywalizujących w Prime League nie należały do zadowalających. W poprzedniej kolejce zarówno SK Gaming Prime, jak i EURONICS Gaming zanotowały po dwie porażki przez co znajdują się aktualnie na pograniczu strefy premiowanej awansem do play-offów. Do końca fazy zasadniczej co prawda pozostały jeszcze trzy kolejki, ale trzeba podnieść się z kolan i zacząć regularnie wygrywać, a najlepszą okazją będą mecze z najsłabszym w lidze OP innogy eSport, z którym w tym tygodniu powalczą drużyny Jakuba „Cinkrofa” Rokickiego oraz Adriana „Trymbiego” Trybusa. Oprócz tego akademia SK Gaming w środę stanie w szranki z mousesports, a dzień później zawodnicy Marka „MenQ” Dziemiana podejmą Unicorns of Love Sexy Edition.

Włochy

Wojciech „Tabasko” Kruza i jego YDN Gamers są już pewni awansu do play-offów z pierwszego miejsca. Mimo to Kruza z pewnością chce zrealizować jeszcze jeden cel, którym jest przebrnięcie przez fazę zasadniczą bez chociażby jednej porażki. I jeśli tylko YDN nadal będzie prezentować równą formę, to nie będzie miało problemu z osiągnięciem tego celu, wszak w nadchodzącym supertygodniu zmierzy się z Samsung Morning Stars i Cyberground Gaming. Trudności mogą co prawda pojawić się w meczu przeciwko całkiem mocnemu Racoon, ale wszyscy doskonale pamiętamy, że w drugim tygodniu zmagań Tabasko i jego kompani ograli zespół Matteo „Cohle’a” Faoro. W walce o play-offy PG Nationals wciąż liczy się także drużyna Piotra „Glebo” Dąbrowskiego, który w najbliższych dniach zawalczy m.in. z ekipą Witolda „Diagu” Nypla. Oprócz tego Dąbrowski zagra również z Racoon oraz posiadającym już tylko matematyczne szanse na awans do play-offów QLASH Forge.

Hiszpania

Hiszpański supertydzień za nami, a więc czas wrócić do szarej rzeczywistości, w której czeka nas tylko sześć spotkań z polskim akcentem w ramach LVP SuperLiga Orange. Walczący o pierwsze miejsce w fazie ligowej Robert „Erdote” Nowak w szóstej kolejce rozgrywek powalczy z G2 Arctic oraz swoim głównym rywalem w wyścigu o fotel lidera, czyli Movistar Riders. W o wiele gorszej sytuacji znajduje się aktualnie Krzysztof „Kackos” Kubziakowski i reszta x6tence, bo tym daleko jest do bycia spokojnym o awans do play-offów. Znajdujący się aktualnie na przedostatniej lokacie zespół polskiego toplanera w tym tygodniu zagra z przeciętnym BCN Squadem oraz pretendentem do wygrania hiszpańskiej ligi, MAD Lions Madrid. Podobnie wygląda terminarz Miłosza „Ravena” Domagalskiego, który także zmierzy się z ligowym średniakiem, czyli S2V Esports, aby dzień później stanąć do walki z naprawdę mocnym UCAM Esports Club.

Bałkany

Niepokonany dotychczas Gaweł „Kashtelan” Paprzycki w piątej kolejce Esports Balkan League stanie oko w oko z węgierskim midlanerem Törökiem „Meightem” Máté, którego uważa za jednego z najbardziej niewygodnych rywali. Mimo wszystko 21-latek i jego koledzy z ŠAIM SE nie powinni mieć większych problemów z utrzymaniem czystego konta, wszak Crvena zvezda Esports nie prezentuje się szczególnie dobrze w tym sezonie. Drugim rywalem Kashtelana będą z kolei podopieczni Kacpra „Nahovsky’ego” Merskiego, którzy wciąż mają problemy z ustabilizowaniem swojej gry i ich ewentualne zwycięstwo byłoby ogromną niespodzianką. Nie oznacza to jednak, że zespół prowadzony przez polskiego szkoleniowca nie ma szans na zdobycz punktową w tym tygodniu – zmierzy się bowiem także z Level Up esports, które wydaje się o wiele słabsze.


Mecze Polaków
Niedziela, 23 lutego
16:00 Flayn eSports
wilq
vs
BO1
eSuba CZSK
Transmisja
17:00 Gamespace MCE vs
BO1
WLGaming Esports
Myself
Grecja
Transmisja
19:00 Flayn eSports
wilq
vs
BO1
Inside Games CZSK
Transmisja
Poniedziałek, 24 lutego
19:00 Team Queso
Raven
vs
BO1
S2V Esports Hiszpania
Transmisja
19:00 Crvena zvezda Esports Crvena Zvezda vs
BO1
ŠAIM SE
Kashtelan
Bałkany
Transmisja
20:00 x6tence
Kackos
vs
BO1
BCN Squad Hiszpania
Transmisja
20:00 Pyrsos Esports vs
BO1
WLGaming Esports
Myself
Grecja
Transmisja
22:00 WarKidZ E-Sports
Nahovsky
vs
BO1
Level Up esports Bałkany
Transmisja
22:00 Vodafone Giants
Erdote
vs
BO1
Movistar Riders Hiszpania
Transmisja
Wtorek, 25 lutego
18:00 EURONICS Gaming
Cinkrof, MenQ
vs
BO1
OP innogy eSport Niemcy
Transmisja
18:00 CP Sparks
Glebo
vs
BO1
MOBA ROG
Diagu
Włochy
Transmisja
19:00 Racoon vs
BO1
YDN Gamers
Tabasko
Włochy
Transmisja
22:00 GamersOrigin vs
BO1
Misfits Premier
Agresivoo, Hatchy
Francja
Transmisja
22:00 SK Gaming Prime
Trymbi
vs
BO1
mousesports Niemcy
Transmisja
23:00 IziDream
Sebekx
vs
BO1
Vitality.Bee
Lucker, Color
Francja
Transmisja
Środa, 26 lutego
18:00 YDN Gamers
Tabasko
vs
BO1
Cyberground Gaming Włochy
Transmisja
19:00 QLASH Forge vs
BO1
CP Sparks
Glebo
Włochy
Transmisja
20:00 IziDream
Sebekx
vs
BO1
Team MCES Francja
Transmisja
21:00 Samsung Morning Stars vs
BO1
MOBA ROG
Diagu
Włochy
Transmisja
22:00 Vitality.Bee
Color, Lucker
vs
BO1
Misfits Premier
Agresivoo, Hatchy
Francja
Transmisja
Czwartek, 27 lutego
18:00 G2 Arctic vs
BO1
Vodafone Giants
Erdote
Hiszpania
Transmisja
18:00 YDN Gamers
Tabasko
vs
BO1
Samsung Morning Stars Włochy
Transmisja
19:00 MOBA ROG
Diagu
vs
BO1
QLASH Forge Włochy
Transmisja
20:00 OP innogy eSport vs
BO1
SK Gaming Prime
Trymbi
Niemcy
Transmisja
21:00 Racoon vs
BO1
CP Sparks
Glebo
Włochy
Transmisja
21:00 WarKidZ E-Sports
Nahovsky
vs
BO1
ŠAIM SE
Kashtelan
Bałkany
Transmisja
21:00 UCAM Esports Club vs
BO1
Team Queso
Raven
Hiszpania
Transmisja
22:00 MAD Lions Madrid vs
BO1
x6tence
Kackos
Hiszpania
Transmisja
22:00 EURONICS Gaming
Cinkrof, MenQ
vs
BO1
UOL Sexy Edition Niemcy
Transmisja

Najważniejsze informacje na temat nadwiślańskich graczy LoL-a rywalizujących na co dzień w takich zmaganiach jak LFL, LVP SLO, Prime League, PG Nationals, EBL czy też GLL, znajdziecie w naszej specjalnej relacji tekstowej.

Tagi: , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

motm: Pokonanie Astralis będzie wymagało od nas czegoś nadzwyczajnego

Do startu Intel Extreme Masters Katowice 2020 możemy odliczać już godziny. W stolicy Górnego Śląska pojawi się łącznie szesnaście ekip CS:GO, a wśród...