To już pewne – Jakub "kuben" Gurczyński nie zamierza żegnać się z profesjonalną sceną CS:GO. Utytułowany szkoleniowiec w obszernym wpisie zamieszczonym w mediach społecznościowych zapewnił, iż wciąż chce walczyć o powiększenie swojej niekrótkiej listy sukcesów i oficjalnie rozpoczął poszukiwania nowego zespołu.

Gurczyński to prawdziwy weteran Counter-Strike'a, który największe triumfy w roli gracza święcił oczywiście za czasów CS-a 1.6. 31-latek był przecież częścią legendarnej Złotej Piątki, która często siała strach w sercach rywali. W erze CS:GO kuben na serwer wchodził już jednak w roli szkoleniowca, prowadząc różne odsłony Virtus.pro. Jako trener nasz rodak wygrał między innymi ELEAGUE Season 1, a także wielokrotnie meldował się w fazie pucharowej zmagań o randze Majora.

Roszady kadrowe, które w ostatnich latach miały miejsce w VP, omijały kubena, który współpracował z rosyjską organizacją do końca jej aktywności na rodzimym podwórku. Gdy popularne Niedźwiedzie zakontraktowały skład AVANGAR, Gurczyński nie zdecydował się kontynuować opieki nad nieistniejącym już zespołem robin hoodów.

Dziś doświadczony trener ujawnił, co porabiał w pierwszej części 2020 roku: – Ostatnie tygodnie wykorzystuję na analizowanie wiedzy, którą zdobyłem w czasach swojej kilkunastoletniej przygody z esportem. Jako trener CS:GO poznałem wiele mechanizmów ułatwiających pracę w zespole. Sporo zatem notuję, by móc te informacje uporządkować. Nie mam jednak zamiaru zamykać się ze zdobytą wiedzą w pokoju i odkładać zeszytu na półkę – stwierdził.

Chciałbym dzielić się zdobytym doświadczeniem i jestem gotów podjąć wyzwanie trenowania nowej drużyny. Rywalizacja na największych międzynarodowych zawodach i walka o najważniejsze trofea. Chcę do tego wrócić, bo tam czuję się najlepiej. Nie wykluczam więc opcji podjęcia pracy dla europejskiego składu, a nawet wyjazdu za ocean. Jestem mega podekscytowany tym, co pokaże przyszłość – wyznał kuben. – Do czasu rozpoczęcia nowego trenerskiego wyzwania chętnie będę doradzał niżej notowanym drużynom – na zasadzie tymczasowej współpracy. 

Pełny wpis kubena prezentujemy poniżej:

Przed znalezieniem nowej formacji kuben sprawdzi się w jeszcze jednej roli. W przyszłym tygodniu Gurczyński będzie jednym z ekspertów polskiej transmisji z Intel Extreme Masters Katowice 2020. Pełną obsadę znajdziecie pod tym adresem.