LEC 2019 Spring Finals
fot. Riot Games

Wiosenne finały LEC przeniesione z Budapesztu z powodu koronawirusa

Jeśli planowaliście wybrać się na wycieczkę do stolicy Węgier, by na żywo obserwować zmagania najlepszych graczy Leauge of Legends European Championship podczas wiosennych finałów ligi, mamy dla was smutną informację. Z powodu epidemii koronawirusa organizatorzy rozgrywek podjęli decyzję o przeniesieniu decydujących zmagań o mistrzostwo Europy z Budapesztu do studia w Berlinie, gdzie rozgrywane są wszystkie pozostałe pojedynki LEC.

Po dokładnej ocenie sytuacji uważamy, że właściwe jest zorganizowanie wydarzenia w mniejszym obiekcie i w bardziej kontrolowanym środowisku. Na ten moment planujemy gościć widownię na żywo w berlińskim studio, jednak będziemy nadal monitorować sytuację i współpracować z lokalnymi urzędnikami ds. zdrowia, aby zapewnić bezpieczeństwo zawodnikom i kibicom, a w razie potrzeby podejmiemy dalsze kroki – czytamy w oświadczeniu opublikowanym na stronie ligi.

Rozumiemy, że jest to rozczarowanie dla kibiców, zwłaszcza tych pochodzących z Węgier, ale bez wątpienia przeanalizujemy możliwości sprowadzenia LEC do Budapesztu w przyszłości. Chcielibyśmy podziękować wszystkim naszym kibicom, zawodnikom i partnerom za ich stałe zaufanie i wsparcie przez cały ten czas – wyjaśniają organizatorzy.

Już za kilkadziesiąt minut wystartuje siódmy tydzień League of Legends European Championship. Tę kolejkę zmagań zainaugurują gracze Teamu Vitality oraz Rogue. Niezwykle interesująco zapowiada się także mecz na szczycie pomiędzy Origen a G2 Esports. Wszystkie dzisiejsze spotkania będzie można oglądać wraz z polskim komentarzem za pośrednictwem kanałów Polsat Games w serwisie Twitch oraz YouTube. Więcej szczegółowych informacji, takich jak harmonogram oraz aktualną klasyfikację sprawdzić można w naszej relacji tekstowej:

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Selfie wraca do LEC! Polak oficjalnie midlanerem Vitality do końca wiosennej rundy

Potwierdziły się ostatnie doniesienia na temat powrotu Marcina "Selfiego" Wolskiego do najwyższej klasy rozgrywkowej Starego Kontynentu. Polski midlan...