Wczoraj odbyły się ostatnie już mecze w ramach zamkniętych eliminacji do europejskiego Minora CS:GO, co oznacza, że poznaliśmy wszystkich uczestników nadchodzącego turnieju. I już na starcie rozwiewamy wasze nadzieje – żaden z Polaków nie zdołał awansować.

Najbliżej osiągnięcia celu był Mateusz "mantuu" Wilczewski, ale jego OG w decydującym meczu musiało uznać wyższość GODSENT, które tym samym wywalczyło bilet do Rio de Janeiro. Awans poprzez dolną drabinkę zanotowały również m.in. Movistar Riders i Copenhagen Flames, które ograły odpowiednio BIG oraz Heroic. Nie można też nie wspomnieć o Szwedzkich weteranach z Dignitas. Ci wspomagani młodym-gniewnym w postaci Håkona "hallzerka" Fjærliego pokonali Nordavind i dołączyli do grona składów, które w kwietniu pojawią się w Brazylii.

CZYTAJ TEŻ:
Ostatnia nadzieja Polaków. Jedno BO3 dzieli MICHA od awansu na amerykańskiego Minora

To wszystko działo się wczoraj, zaś już od dwóch dni pewne miejsce w samolocie do Ameryki Południowej mają cztery inne formacje. Szczególnie warto w tym miejscu wspomnieć o Complexity Gaming, które początkowo w ogóle miało nie brać udziału w eliminacjach, ale w ostatniej chwili zastąpiło MAD Lions i, nie tracąc nawet mapy, zapewniło sobie promocję. Dwukrotnie 2:0 wygrał także Team Heretics, a tylko nieco większe problemy miały Ninjas in Pyjamas oraz Fnatic, które walczy o powrót na Majora CS:GO po rocznej nieobecności.

Pełna lista uczestników europejskiego Minora prezentuje się następująco:

Complexity Gaming Copenhagen Flames Dignitas Fnatic
GODSENT Team Heretics Movistar Riders Ninjas in Pyjamas

Europejski Minor CS:GO przed ESL One Rio 2020 Major Championship odbędzie się między 26 kwietnia a 2 maja. Podczas zawodów ośmiu uczestników powalczy między sobą o dwa miejsca na nadchodzącym Majorze oraz o jeden slot w dodatkowym turnieju Play-in.