fot. ESL/Jak Howard

Organizacja mistrzów świata w LoL-a zainwestuje w CS-a i zagra we FLASHPOINCIE?

Do zaskakujących informacji dotarł portal 1pv, według którego FunPlus Phoenix ma wejść na scenę CS:GO i zakontraktować skład duńskiego Heroic, zajmujący obecnie 14. pozycję w światowym rankingu.

FunPlus Phoenix to organizacja znana przede wszystkim fanom League of Legends. Nic zresztą dziwnego, skoro przedstawiciele tego klubu sięgnęli w listopadzie 2019 roku po mistrzostwo świata właśnie w tym tytule, pokonując w wielkim finale Worldsów drużynę Marcina „Jankosa” Jankowskiego, G2 Esports. Organizacja mająca swoją siedzibę w Chinach zatrudnia również ekipy działające na polu battle royale – PLAYERUNKNOWN’S BATTLEGROUNDS oraz Fortnite.

Zakontraktowanie zawodników Heroic, o ile takowe dojdzie do skutku, ma, według informacji 1pv, mieć związek z udziałem drużyny we FLASHPOINCIE. To o tyle ciekawe, że duńska piątka ma przecież zapewnione miejsce w konkurencyjnych rozgrywkach, a więc ESL Pro League. Udział w tych zmaganiach wynika jednak z zaproszenia przez organizatorów, a nie podpisanego z nimi porozumienia, co nieco wyjaśnia całą sytuację. Warto jednak zaznaczyć, że obie imprezy startują w przeciągu kilku najbliższych dni, więc bez wątpienia byłaby to transakcja typu last minute.

Początek obecnego roku nie jest wyjątkowo udanym czasem dla formacji Martina „stavna” Lunda. Zespół ze Skandynawii nie wywalczył przepustki na europejskiego Minora, a wcześniej nie zdołał zakwalifikować się także na Intel Extreme Masters Katowice. Nieszczególnie dobrze Heroic wypadło także na dwóch odwiedzonych przez siebie turniejach lanowych – DreamHack Open Leipzig zakończyło na półfinale, natomiast z ICE Challenge Duńczycy wrócili bez choćby jednej wygranej.

Jeśli powyższe doniesienia się potwierdzą, skład dywizji CS:GO FunPlus Phoenix będzie prezentował się następująco:

  • Patrick „es3tag” Hansen
  • Martin „stavn” Lund
  • Johannes „b0RUP” Borup
  • Marco „Snappi” Pfeiffer
  • Casper „cadiaN” Møller
  • Frederik „LOMME” Nielsen – trener

Więcej na temat potencjalnej transakcji możecie przeczytać tutaj.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Games Clash kontynuuje sprzedaż biletów, ale rozważa różne scenariusze związane z koronawirusem

Dziś organizatorzy Good Game League postanowili tymczasowo wstrzymać się z ogłoszeniem dat swoich tegorocznych imprez, co ma oczywiście związek z poja...