STS
fot. Riot Games

Finały wiosennego splitu LEC bez udziału publiczności, ważą się losy finałów LCS

Kolejne esportowe wydarzenia zostają pozbawione udziału publiczności z powodu narastającego zagrożenia związanego z koronawirusem. Tym razem ogłoszono, iż za zamkniętymi drzwiami rozgrywane będą mecze League of Legends European Championship oraz League of Legends Championship Series.

Obie ligi od zawsze odbywały się na lanie, dzięki czemu kibice mieli okazję oglądać swoich ulubionych zawodników na żywo. Nie inaczej było podczas trwającego wiosennego splitu, ale tylko do czasu. Kolejne doniesienia związane ze wzrostem zachorowań na COVID-19 oraz reakcje władz poszczególnych państw skłoniły osoby odpowiedzialne za LEC oraz LCS do znaczących decyzji. Europejscy włodarze zakomunikowali już, że fani nie będą mieć wstępu na spotkania aż do samego końca rozgrywek, w tym także na finały. Z kolei zarządcy z Ameryki Północnej nie określili, na jak długi okres zamknęli dostęp do swojej ligi, chociaż nadal nie podjęli ostatecznej decyzji co do turnieju finałowego.

CZYTAJ TEŻ:
DreamHack Tours 2020 nie odbędzie się. „Bezpieczeństwo i zdrowie kibiców to priorytet”

W zeszłym tygodniu informowaliśmy, że finały wiosennego splitu mogą zostać przeniesione z Budapesztu do studia LEC w Berlinie. (…) Po dokładnym przeanalizowaniu sytuacji postanowiliśmy jednak zamknąć zawody dla kibiców oraz prasy aż do końca splitu. Ta decyzja nie przyszła nam łatwo, ale zdrowie i bezpieczeństwo naszych graczy, fanów, dziennikarzy oraz pracowników ma i zawsze będzie mieć najwyższy priorytet – napisano w komunikacie LEC. – Wciąż przyglądamy się wydarzeniom w San Francisco, by ustalić, czy finały odbędą się tam tak, jak planowaliśmy, czy też zostaną przeniesione do LCS Areny w Los Angeles. Liczymy, że będziemy w stanie ogłosić decyzję do następnego piątku, tj. do 20 marca – zawarto z kolei w oświadczeniu LCS.


Aby zapewnić zarówno sobie, jak i swoim najbliższym największe bezpieczeństwo, należy dbać o higienę i często myć ręce. Zaleca się także unikać przebywania w dużych skupiskach oraz zachowywać bezpieczny dystans od innych osób. Wszelkie informacje i zalecenia związane z pandemią COVID-19 znaleźć można na rządowej stronie znajdującej się pod tym adresem.

Tagi: , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Dywizja Heroic warta ponad półtora miliona dolarów?

FLASHPOINT bardzo długo stronił od potwierdzenia pełnej listy uczestników pierwszego sezonu rozgrywek, natomiast wczoraj wreszcie ujrzała ona światło...