Jankos, G2 Esports, LEC 2020 Spring Split
fot. Riot Games/Michał Konkol

Jankos wyróżniony przez Forbesa. Polak znalazł się na prestiżowej liście

O sukcesach Marcina „Jankosa” Jankowskiego mówią już nie tylko media esportowe, ale także przedstawiciele portali czy stacji działających w obszarze sportu tradycyjnego. O rozpoznawalności Polaka świadczyć może także wyróżnienie przez Forbesa – zawodnik G2 Esports znalazł się bowiem na prestiżowej liście „30 Under 30 Europe 2020: Sports & Games”.

Zestawienie 30 Under 30 ukazuje się na łamach amerykańskiego czasopisma już corocznie od 2011. Listy obejmujące różne kategorie, jak chociażby kultura, finanse, media czy technologia, wyróżniają wpływowe postaci poniżej 30. roku życia. W tegorocznej odsłonie notowania znalazło się również miejsce dla przedstawicieli tak bliskiej naszemu sercu branży esportowej, którzy zostali umieszczeni obok sław sportu w tradycyjnej jego formie. Cieszy przede wszystkim obecność Jankosa, który bez wątpienia jest w tym momencie jednym z najlepszych graczy Leauge of Legends nie tylko w Europie, ale i na świecie. Dodatkowo polskim leśnikowi trudno odmówić charyzmy, dzięki której zaskarbił sobie ogromną rzeszę fanów z różnych zakątków świata.

Jankowski w 2019 zaliczył bez wątpienia swój najlepszy rok w karierze, choć i tak, jak sam wspominał, pozostał pewien niedosyt. Drużyna naszego rodaka przegrała w finale mistrzostw świata w LoL-a, ale wcześniej dwukrotnie zgarnęła najważniejsze trofeum na Starym Kontynencie, a także podniosła puchar podczas Mid-Season Invitational, drugich najważniejszych zawodach międzykontynentalnych w sezonie. Do tego 24-latek był kilkukrotnie nagradzany tytułami indywidualnymi. Pochodzący z Poznania zawodnik został mianowany MVP letniego splitu League of Legends European Championship, a przed startem Worldsów portal ESPN uznał Polaka za najlepszego gracza spośród tych uczestniczących w mistrzostwach świata.

Jankos nie jest jednak jedynym esportowcem wyróżnionym przez Forbesa. Na liście 30 Under 30 Europe znalazł się także Niclas „Pengu” Mouritzen, również reprezentant G2, ale w Rainbow Six: Siege. W zestawieniu pojawili się też gracze CS:GO – Nicolai „dev1ce” Reedtz z Astralis oraz Olof „olofmeister” Kajbjer z FaZe Clanu. Na tym jednak nie koniec, bo w przypadku Ameryki Forbes postanowił przyznać oddzielną kategorię grom, umieszczając na 30-osobowej liście między innymi Kyle’a „Bughę” Giersdorfa, triumfatora rywalizacji solowej podczas Fortnite World Cup. Wyróżnieni zostali także streamerzy, w tym od urodzenia głucha 14-letnia Soleil „Ewok” Wheeler, która została pierwszą żeńską reprezentantką FaZe w ubiegłym roku.

Obie wspomniane listy można znaleźć tutaj oraz tutaj.

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Szybko, łatwo i przyjemnie – tak devils.one awansuje do półfinału Ultraligi

I wypełniło się, jak było napisane. Nie w scenariuszu Ultraligi, bo przecież on nie istnieje do niego dostępu nie mamy, ale w naszej zapowiedzi przedm...