fot. ESL/Helena Kristiansson

Dwa turnieje Doty 2 będą rozgrywane przez sieć wobec pandemii koronawirusa

Z powodu rozwijającej się pandemii koronawirusa organizatorom imprez esportowych nie pozostaje nic innego, jak całkowicie odwoływać poszczególne wydarzenia lub w miarę możliwości przenosić je do internetu. Dzisiaj poznaliśmy decyzję ESL i Valve w sprawie dwóch turniejów Doty 2.

W trosce o zdrowie zawodników, kibiców i personelu ESL One Los Angeles oraz ESL One Birmingham zostały przekształcone w rozgrywki online. Już dwa tygodnie temu niemiecka firma informowała, że trzeci Major w bieżącej edycji Dota Pro Circuit nie odbędzie się w swoim oryginalnym terminie, a nowy zostanie ustalony po rozmowach z Valve. Zmagania potrwają w dniach od 28 marca do 19 kwietnia i zostaną rozgraniczone na pięć różnych regionów – Europa/CIS, Ameryka Północna, Ameryka Południowa, Chiny oraz Azja Południowo-Wschodnia. Do drużyn, które wywalczyły miejsce na Majorze (wśród nich Team Secret z Michałem „Nishą” Jankowskim), dołączą także ekipy z Minora oraz internetowych kwalifikacji. Łączna pula dla wszystkich regionów wyniesie 375 tysięcy dolarów.

CZYTAJ TEŻ:
Valve odwołuje kolejnego Majora w Dota 2

W przypadku zaplanowanego na maj i czerwiec ESL One Birmingham – Online do rywalizacji będą mogły przystąpić drużyny ze wszystkich wcześniej wymienionych części świata z wyłączeniem Ameryki Południowej. W turnieju z pulą nagród w wysokości 335 tysięcy dolarów wezmą udział uprzednio zaproszone formacje oraz te wybrane na podstawie światowego rankingu. Więcej szczegółów na temat obsady oraz precyzyjnych ram czasowych mamy poznać w nadchodzących dniach.

Aby zapewnić zarówno sobie, jak i swoim najbliższym największe bezpieczeństwo, należy dbać o higienę i często myć ręce. Zaleca się także unikać przebywania w dużych skupiskach oraz zachowywać bezpieczny dystans od innych osób. Wszelkie informacje i zalecenia związane z pandemią COVID-19 znaleźć można na rządowej stronie znajdującej się pod tym adresem.

Tagi: , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Lothar, All-Star 2019

Za nami pierwszy dzień Twitch Rivals w CoD: Warzone. Lothar, PAGO, Izak i Saju w czołówce

Za nami pierwszy dzień rywalizacji podczas Twitch Rivals: Warzone Streamer Showdown. W dzisiejszym turnieju "indywidualnym" celem członków każdego z z...