fot. ESL/Carlton Beener

Nowy termin Majora CS:GO w Rio, w puli 2 miliony dolarów!

W związku z niestabilną sytuacją zdrowotną na świecie Valve oraz ESL wspólnie podjęły decyzję o zmianie terminu nadchodzącego Majora CS:GO. Ten pierwotnie miał odbyć się w maju tego roku w Rio de Janeiro pod szyldem ESL One.

Co prawda według nowych planów ESL One Rio 2020 Major Championship nadal znajduje się w tegorocznym kalendarzu rozgrywek, ale zostało przeniesione na listopad. Tym samym turniej, który miał być pierwszym z dwóch w 2020 roku Majorów Counter-Strike: Global Offensive, de facto stanie jedyną w tym roku imprezą o tym statusie. Dlatego też zdecydowano się dwukrotnie zwiększyć pulę nagród, która w efekcie wyniesie 2 miliony dolarów.

Decyzja, co oczywiste, została podyktowana troską o bezpieczeństwo osób odpowiedzialnych za zawody, samych graczy, ale także i członków esportowej społeczności, którzy chcieliby przybyć do Brazylii na najważniejszą imprezę półrocza. A wszystko z uwagi na falę zachorowań na COVID-19, która kilkanaście dni temu została przez WHO sklasyfikowana jako pandemia.

Play-offy ESL One Rio 2020 Major Championship rozpoczną się 19 listopada i potrwają do 22 listopada i odbędą się w Jeunesse Arena. Co oczywiste, wszystkie zakupione już wcześniej bilety zachowują swoją ważność, jeśli jednak komuś termin listopadowy nie przypadnie do gustu, to nie będzie problemu ze zwrotem wejściówki.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Wraca Rainbow Six Pro League! G2 i Na`Vi po raz pierwszy zaprezentują się po zmianach

Po dwóch miesiącach przerwy powraca jedenasty sezon Rainbow Six: Siege Pro League. Oznacza to, że po raz pierwszy będziemy mieli okazję przyjrzeć się,...