Sytuacja na świecie zmusiła organizatorów League of Legends Championship Series do przerwy w rozgrywkach. Ta na szczęście trwała zaledwie kilkanaście dni i już dzisiaj najlepsze drużyny LoL-a w Ameryce Północnej ponownie staną do walki o punkty w tabeli. Czeka nas jednak kilka zmian – podobnie jak w przypadku LEC zmagania przeniosą się w pełni do internetu, a do tego zmodyfikowano harmonogram i mecze poszczególnych tygodni będą odbywać się tylko w dwa dni. To drugie z pewnością jest w smak dawnym fanom LCS, bo terminarz będzie wyglądał podobnie do tego sprzed zmian wprowadzonych na początku tego roku.

A więc co czeka nas podczas tych dwóch najbliższych wieczorów? Przede wszystkim dalsza walka Counter Logic Gaming o sensacyjny awans do play-offów po nieudanym – mówiąc delikatnie – początku splitu. Andy "Smoothie" Ta i kompani przedłużyli swoje szanse na sukces dzięki wygranej z Teamem Liquid, ale wciąż są na skraju eliminacji z walki o fazę pucharową. W najbliższych meczach u boku Smoothiego zobaczymy najprawdopodobniej Trevora "Stixxaya" Hayesa, bowiem w ostatnich meczach akademii grał Oh "Wind" Myeong-jin. I choć dziś w nocy CLG czeka dość łatwy rywal w postaci Dignitas, to już w niedzielny wieczór rywalem Counter Logic Gaming będzie Cloud9, czyli lider tabeli.

CZYTAJ TEŻ:
G2 i Fnatic w play-offach LEC, Rogue bliżej awansu – i to mimo porażki

Do niedawna ekipa Jespera "Zvena" Svenningsena była jedyną niepokonaną drużyną podczas wiosennej rundy LCS, ale ich zwycięską serię przerwał TSM w meczu otwierającym siódmą kolejkę. Porażka ta nie zmieniła w większym stopniu sytuacji C9, bo pokonując na koniec zeszłej rundy Golden Guardians podopieczni Boka "Reapereda" Han-gyu przypieczętowali fotel lidera na koniec fazy zasadniczej i do pozostałych meczów mogą już podejść "na luzie". Co do TSM-u zaś, to dzięki dwóm wygranym z formacjami z czołówki zespół Sørena "Bjergsena" Bjerga wskoczył na drugie miejsce w tabeli. W tym tygodniu TSM czekają już nieco mniej wymagający oponenci – na inaugurację ósmego tygodnia podejmie on Golden Guardians, zaś jutro około 23:00 zmierzy się z Immortals.

Harmonogram ósmego tygodnia LCS:

Sobota, 21 marca
22:00 TSM tsm logo vs Golden Guardians BO1
23:00 Cloud9 vs 100 Thieves BO1
Niedziela, 22 marca
0:00 Team Liquid vs Evil Geniuses BO1
1:00 Dignitas vs Counter Logic Gaming BO1
2:00 FlyQuest vs Immortals BO1
20:00 Golden Guardians vs Team Liquid BO1
21:00 Counter Logic Gaming vs Cloud9 BO1
22:00 Immortals vs tsm logo TSM BO1
23:00 100 Thieves vs FlyQuest BO1
Poniedziałek, 23 marca
0:00 Evil Geniuses vs Dignitas BO1

Wszystkie mecze LCS 2020 Spring Split będziecie mogli obejrzeć na oficjalnej stronie LoL Esports. Transmisja rozpocznie się około 22:00. Jutro natomiast pierwszy mecz zaplanowany jest na 20:00. Aktualną tabelę LCS możecie znaleźć pod tym adresem, a wyniki wszystkich dotychczas rozegranych spotkań są dostępne w tym miejscu.