fot. Beyond the Summit/Todd Gutierrez (twitter.com/summit1g)

FunPlus Phoenix zainteresowane transferem niko?

Bohaterem soboty na profesjonalnej scenie CS:GO bez wątpienia jest Dania. Dwie tamtejsze drużyny, Astralis oraz FunPlus Phoenix, znalazły się na językach społeczności, a to za sprawą domniemanego transferu Patricka „es3taga” Hansena. Transferu, który może nieść za sobą poważne konsekwencje, wykraczające poza potencjalne osłabienie FPX.

Pod znakiem zapytania stanęła bowiem cała transakcja z udziałem byłych graczy Heroic, którzy od kilkunastu dni reprezentują barwy chińskiego klubu. Azjatycka organizacja ma nawet rozważać całkowite zerwanie porozumienia, ale wygląda na to, że czarny scenariusz nie zostanie spełniony. Według informacji przekazanych przez duńskich dziennikarzy z serwisu Dust2 FunPlus Phoenix jest zainteresowane wykupieniem Nikolaja „niko” Kristensena z OpTic Gaming. Skład OpTic nie istnieje już od dobrych kilku miesięcy, natomiast Kristensenowi, w odróżnieniu od jego byłych kolegów, nie udało znaleźć się nowego pracodawcy. Niemniej 21-latek, który ma w swoim CV grę dla North oraz Heroic, może wkrótce opuścić listę płac Immortals Gaming Clubu, bo ma znajdować się wysoko na liście życzeń piętnastej formacji świata.

CZYTAJ TEŻ:
Astralis ściągnie szóstego gracza, przez co… upadnie transakcja między Heroic a FunPlus Phoenix?!

Już jutro FunPlus Phoenix czeka drugi mecz w ramach amerykańskiej ligi Flashpoint. Sporą zagadką pozostaje to, w jakim składzie Duńczycy przystąpią do starcia z Orgless, aczkolwiek trudno oczekiwać, aby obok podopiecznych Frederika „LOMME” Nielsena na serwerze miał pojawić się niko.

Jeśli doniesienia się potwierdzą, tak będzie wyglądał skład FunPlus Phoenix:

  • Johannes „b0RUP” Borup
  • Casper „cadiaN” Møller
  • Marco „Snappi” Pfeiffer
  • Martin „stavn” Lund
  • Nikolaj „niko” Kristensen
  • Frederik „LOMME” Nielsen – trener
Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Rogue, LEC 2020 Spring Split

Czołowa szóstka wyłoniona – znamy już wszystkich uczestników play-offów LEC!

Do końca fazy zasadniczej League of Legends European Championship pozostał jeszcze jeden tydzień, ale już po dzisiejszych zmaganiach poznaliśmy komple...