fot. Ultraliga/Radosław Makuch

Nieoficjalnie: bucu i spółka odejdą z AVEZ *

AVEZ Esport na polskiej scenie League of Legends figuruje w zasadzie od końca maja ubiegłego roku, kiedy to organizacja zakontraktowała zespół znany wcześniej jako Team DPD. Od tamtego czasu formacja Krystiana „Czaru” Przybylskiego zdołała dwukrotnie zameldować się w play-offach Ultraligi, jednakże okazuje się, że dotychczasowego składu więcej w AVEZ nie zobaczymy.

Według naszych źródeł drużyna Marcina „bucu” Świecha zakończyła współpracę z AVEZ Esport. Przyczyną takiego obrotu spraw między innymi jest fakt, iż zarząd organizacji nie był zadowolony ze współpracy z drużyną LoL-a ze względu na niezbyt zadowalające rezultaty w Ultralidze. Można zatem powiedzieć, że ewentualne rozwiązanie umów wisiało w powietrzu od dłuższego czasu, bo w aktualnej odsłonie polskich zmagań AVEZ nie potrafiło nawiązać równorzędnej rywalizacji z czołówką. Czarę goryczy z pewnością przelał jednak inauguracyjny mecz play-offów trzeciego sezonu Ultraligi, w którym AVEZ poległo wynikiem 0:3 z devils.one.

Oczywiście nie można zapominać, że w drugim sezonie Ultraligi AVEZ pokazywało się z naprawdę dobrej strony, wbrew wszelkim oczekiwaniom kończąc fazę ligową na trzeciej lokacie w zestawieniu. W play-offach bucu i jego kompani nie poradzili sobie jednak z piratesports, odpadając z walki o mistrzowski tytuł już po pierwszym spotkaniu. Nie powinno jednak nikogo dziwić, że notując naprawdę dobrą końcówkę fazy ligowej w 2. sezonie Ultraligi gracze oraz włodarze AVEZ zdecydowali się nie mieszać zbytnio w składzie przed kolejną odsłoną rozgrywek. Ostatecznie jednak miejsce Konrada „Grk” Górniaka, który zawiesił karierę, pod koniec listopada zajął Jakub „kubYD” Grobelny, niemniej i on nie był w stanie wynieść zespołu na wyżyny. Na ten moment nie wiemy również, czy dotychczasowy skład AVEZ będzie kontynuować wspólną grę, czy też wszyscy rozejdą się w swoje strony.

Poniżej prezentujemy skład, który zgodnie z naszymi informacjami zakończył już współpracę z AVEZ:

Krystian „Czaru” Przybylski
Patryk „Bolszak” Jażdżewski
Marcin „bucu” Świech
Mateusz „Trenie” Zabielski
Jakub „kubYD” Grobelny
Mateusz „Eberkazak” Strąk
Maciej „suki” Sukacz

AKTUALIZACJA: AVEZ Esport potwierdziło nasze popołudniowe doniesienia. Dywizja League of Legends rzeczywiście zakończyła współpracę z rodzimą organizacją.

Przeczytaj poprzedni wpis: close

Nowy termin Majora CS:GO w Rio, w puli 2 miliony dolarów!

W związku z niestabilną sytuacją zdrowotną na świecie Valve oraz ESL wspólnie podjęły decyzję o zmianie terminu nadchodzącego Majora CS:GO. Ten pierwo...