Stawka meczu AGO ROGUE z K1ck eSports Club była naprawdę ogromna – awans do wielkiego finału trzeciego sezonu Ultraligi i prestiżowego turnieju European Masters. Spotkanie elektryzowało fanów polskiej sceny LoL-a już od dłuższego czasu. Wywiady, przewidywania ekspertów, aktywność zespołów w social mediach – wszystko to podgrzewało przedmeczową atmosferę. Zewsząd pojawiały się głosy, że AGO ROGUE pod koniec sezonu zasadniczego grało znacznie gorzej niż na początku, podczas gdy K1ck z meczu na mecz zdawało się rozpędzać. Z drugiej jednak strony wielu komentatorów sugerowało, że AGO po prostu chowa taktyki na play-offy i to w nich zaprezentują się w pełni sił. Ostatecznie jednak to wiceliderzy sezonu zasadniczego okazali się lepsi i tylko jedna seria BO5 dzieli ich od tytułu Mistrzów Polski w League of Legends.

AGO ROGUE 1:3 K1ck eSports Club

AGO ROGUE 0:1 K1ck eSports Club
SZYGENDA
Ornn
iBo
Aatrox
Zanzarah
Pantheon
Shlatan
Elise
Czekolad
Viktor
Matislaw
Corki
Woolite
Aphelios
Pukistyle
Varus
Mystiques
Nautilus
Raxxo
Leona

Jeżeli ktoś przed dzisiejszym spotkaniem brał coś za pewnik, to była to forma dolnej alei AGO ROGUE, Doświadczenie Pawła "Woolite'a" Pruskiego i Patryka "Mystiquesa" Piórkowskiego miało nie pozwolić bot lane'owi K1ck na rozwinięcie skrzydeł. Jednak Łukasz "Pukistyle" Zygmunciak i Oskar "Raxxo" Bazydło rzucili przeciwnikom rękawicę. Do spółki z Lucjanem "Shlatanem" Ahmadem przelali pierwszą krew, dzięki czemu późniejsze minuty upływały już pod znakiem dominacji K1ck. W 22. minucie przewaga w złocie urosła do siedmiu tysięcy, a słynny "taniec wokół Barona" przebiegał pod dyktando Pukiego i spółki. Pięć minut później zawodnicy K1ck dopięli swego i po udanej walce drużynowej zgarnęli dla siebie wzmocnienie Nashora. Zakończenie gry stało się w tym momencie formalnością i w 31. minucie niebieski Nexus został zniszczony.

AGO ROGUE 1:0 K1ck eSports Club
SZYGENDA
Sett
iBo
Aatrox
Zanzarah
Zac
Shlatan
Lee Sin
Czekolad
Cassiopeia
Matislaw
Azir
Woolite
Aphelios
Pukistyle
Varus
Mystiques
Thresh
Raxxo
Braum

Po nieudanym meczu otwierającym serię, AGO zdecydowało się na nieco inny draft i tym razem to Łotrzyki mogły cieszyć się z wygranego early game'u. K1ck jednak nie dawało za wygraną i wciąż starało się kreować dla siebie przewagi na mapie. Graczom tej formacji udało się zgarnąć jednego z Heroldów oraz wzmocnienie Smoka Oceanicznego, ale każda większa walka była przez nich przegrywana. Przełomowy moment nadszedł w 26. minucie. Zawodnicy AGO ROGUE wyeliminowali wszystkich przeciwników, po czym przeprowadzili decydujące natarcie na wrogą bazę, które zakończyło się ich zwycięstwem.

K1ck eSports Club 1:0 AGO ROGUE
iBo
Renekton
SZYGENDA
Sett
Shlatan
Lee Sin
Zanzarah
Pantheon
Matislaw
Corki
Czekolad
Cassiopeia
Puki Style
Aphelios
Woolite
Ziggs
Raxxo
Nautilus
Mystiques
Tahm Kench

Wyrównanie stanu rywalizacji w poprzedniej mapie pozwoliło podopiecznym Alexeya "Sharkza" Tarandy złapać trochę luzu i postraszyć graczy K1ck nowymi rozwiązaniami. Priorytet z bota, który zapewniał Ziggs pilotowany przez Woolite'a, miał pomóc AGO zdominować początkową i środkową fazę meczu. To jednak w zupełności im nie wyszło, bo po piętnastu minutach to właśnie Marcin "iBo" Lebuda i Mateusz "Matislaw" Zagórski rozdawali karty. W 30. minucie K1ck wzmocniło się buffem Nashora oraz Duszą Smoka Powietrznego, dzięki czemu nie pozostawiło szans akademii Rogue i ponownie wyszło na prowadzenie w całej serii.

AGO ROGUE 0:1 K1ck eSports Club
SZYGENDA
Aatrox
iBo
Gangplank
Zanzarah
Nunu & Willump
Shlatan
Jarvan IV
Czekolad
Zoe
Matislaw
Rumble
Woolite
Ezreal
Pukistyle
Aphelios
Mystiques
Yuumi
Raxxo
Nautilus

K1ck weszło w czwarte spotkanie najlepiej jak się da. AGO grające z nożem na gardle zdecydowało się na ryzykowne podejście na Herolda, gdzie życie straciła cała piątka Łotrzyków. W 27. minucie zawodnikom K1ck udało się wykorzystać zgromadzoną przewagę, ponieważ zwyciężyli walkę drużynową, po czym zgładzili Barona Nashora. Potem wszystko potoczyło się niezwykle szybko. Ostateczne starcie w leżu Smoka Oceanicznego w pięknym stylu padło łupem K1ck i chwilę później zniszczyło wrogi Nexus, kończąc tym samym całą serię.

Wynik dzisiejszego spotkania oznacza, że jednym z naszych reprezentantów na nadchodzącym European Masters będzie właśnie K1ck. AGO ROGUE będzie mogło jeszcze powalczyć o finał, muszą "jedynie" pokonać zwycięzcę jutrzejszego meczu między Illuminar Gaming Academy z devils.one. Wszystkie spotkania Ultraligi są transmitowane w telewizji na kanale Polsat Games, a także w serwisie Twitch oraz YouTube. Zapraszamy też do sprawdzenia naszej relacji tekstowej.