fot. Epic Games

Epic Games walczy z oszustwami w Fortnite Champion Series. Czterech graczy zbanowanych

Za nami pierwszy tydzień rywalizacji w drugim sezonie Rozdziału drugiego Fortnite Champion Series, który mimo wyrównanej walki nie odbył się bez kontrowersji. Epic Games zdecydowało się na ukaranie czterech zawodników, którzy według deweloperów gry w celu oszukiwania podczas meczów zdecydowali się na współpracę między sobą.

Sytuację, która odbyła się podczas finałów regionu NA East pomiędzy dwoma najlepszymi parami w tym turnieju, czyli Slackers i Keys oraz Kreo i Bucke, ujawnił na swoim Twitterze zawodnik Droxide. Jak się okazało, pary zdecydowały się na wymianę strzałów między sobą w trakcie trwania rozgrywanych meczów, co pozwoliło im na uniknięcie Gniewu Burzy, który karze graczy za niezadawanie obrażeń podczas późniejszych etapów rozgrywki. Epic Games uznało to za zamierzoną zmowę w celu oszukiwania podczas rozgrywki, i zdecydowało się zbanować zawodników ze wszystkich oficjalnych turniejów Fortnite na 60 dni oraz pozbawić ich wyników z oszukiwanych meczów.

Z decyzją dewelopera gry nie zgodziła się część profesjonalnych zawodników, w tym reprezentant Misfits Cody „Clix” Conrod oraz poszkodowany Kodo, którzy twierdzą, że Epic Games zbyt pochopnie zdecydowało się na dyskwalifikację graczy, i że zawodnicy zostali pozbawieni możliwości wyjaśnienia tej sytuacji. Wszystko wskazuje jednak na to, że kara zostanie utrzymana w jej obecnym stanie.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Drużyna z LPL zrywa umowę z graczem. Powód? Przyjęcie propozycji ustawienia meczu

Afery związane z ustawianiem spotkań niestety zdarzają się również w esporcie. Jedna z nich, dotycząca League of Legends Pro League, wyszła właśnie na...