fot. Valve

Rekordowy luty dla CS:GO – w tytuł zagrały 24 miliony osób

Ostatnie miesiące to dla Counter-Strike’a: Global Offensive niezwykle udany czas. Gra praktycznie codziennie osiągała kolejne rekordy jeśli chodzi o liczbę osób grających jednocześnie, okazuje się jednak, że na tym nie koniec cyferek, które dla Valve stanowić mogą powód do zadowolenia.

Jak bowiem w swoim sprawozdaniu podała grupa analityczna SuperData, w lutym 2020 roku w CS:GO w sumie bawiły się 24 miliony osób. To oznacza, że ubiegły miesiąc był najlepszym w całej historii taktycznego FPS-a od Valve. Nie da się oczywiście ukryć, że stale rosnąca popularność Counter-Strike’a w dużej mierze ma związek z przejściem na model free to play, które miało miejsce w grudniu 2018 roku, ale także i z trwającą od listopada 2019 roku operacją Shattered Web. Warto jednak zaznaczyć, że ta ostatnia kończy się już za tydzień.

CZYTAJ TEŻ:
CS:GO znowu z rekordem – ponad 1,1 miliona graczy jednocześnie!

Przypomnijmy, że 23 marca w Global Offensive jednocześnie bawiło się ponad 1,1 miliona osób – tylko Playerunknown’s Battlegrounds oraz Dota 2 osiągnęły na Steamie wyższy peak. I chociaż na razie CS:GO nie ma zbyt wielu powodów do zmartwień, to trudno przewidzieć, jak na popularności gry odbije się niedawna premiera Call of Duty: Warzone oraz nadchodzące VALORANT od Riot Games.

Tagi:
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Raj dla gracza LoL-a, czyli HyperX Pulsefire Raid

Od zawsze wszystkie myszki, które wybierałem, miały mało dodatkowych przycisków i bajerów, bo te zawsze uznawałem za zbędne. Być może spowodowane to b...

>