fot. ESL/Adam Łakomy

Na`Vi z trzecim zwycięstwem w Rainbow Six Pro League, G2 gromi Empire

Po dziewięciu kolejkach 11. sezonu Rainbow Six: Siege Pro League w dolnych rejonach tabeli panuje niesamowity ścisk. Aż cztery drużyny mogą bowiem pochwalić się dokładnie takim samym dorobkiem punktowym – a wśród nich Natus Vincere.

W środę zespół, którego członkiem jest Szymon „Saves” Kamieniak, dołożył do swojego dorobku kolejne trzy oczka, a to za sprawą wygrana z BDS Esport. Dla Na`Vi była to drugie zwycięstwo nad tym właśnie rywalem i na dodatek zostało ono odniesione dokładnie tym samym wynikiem, przed dwoma miesiącami, czyli 7:4. Trzeba jednak nadmienić, że początki tego starcia wcale nie były takie łatwe, bo BDS szło z Savesem i spółką łeb w łeb i jeszcze po zakończeniu pierwszej połowy remisowało 3:3. Dopiero połowa druga pozwoliła podopiecznymi ukraińskiej organizacji przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę, w czym spora zasługa Kamieniaka, czyli autora szesnastu eliminacji.

Kilka godzin wcześniej pierwszy triumf w odmienionym składzie stał się udziałem G2 Esports. A może nawet nie triumf, a po prostu pogrom – gracze Thomasa „Shas[O]Udasa” Lee brutalnie rozprawili się bowiem z Teamem Empire, czyli wiceliderem europejskiej dywizji Pro Ligi. Na koniec tego meczu tablica wyników wskazywała aż 7:0 na korzyść G2, które dzięki temu wskoczyło na najniższy stopień podium i do pierwszego miejsca, które od pewnego czasu okupuje Rogue, traci już tylko cztery punkty. Byłoby więcej, ale obecny lider rozgrywek tylko zremisował z niżej notowanym forZe.

Komplet wyników dziewiątej kolejki oraz obecny układ tabeli prezentują się następująco:

# Drużyna Bilans
1. Rogue 5 – 4 – 0
2. Team Empire 5 – 1 – 3
3. G2 Esports 5 – 0 – 4
4. Team Vitality 4 – 1 – 4
5. forZe 3 – 1 – 5
6. BDS Esport 3 – 1 – 5
7. Chaos Esports Club 3 – 1 – 5
8. Natus Vincere 3 – 1 – 5
25 marca
forZe 6:6 Rogue
G2 7:0 Empire
Chaos 6:6 Vitality
BDS 4:7 Na`Vi
Legenda:
 Awans na finały
 Zaproszenie do Pro League Season 12

Kolejne spotkania Rainbow Six: Siege Pro League Season 11 już 30 marca – wtedy to Natus Vincere podejmie Team Vitality. Przypomnijmy, że całe rozgrywki potrwają w sumie do 13 kwietnia.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Dwa turnieje Doty 2 będą rozgrywane przez sieć wobec pandemii koronawirusa

Z powodu rozwijającej się pandemii koronawirusa organizatorom imprez esportowych nie pozostaje nic innego, jak całkowicie odwoływać poszczególne wydar...