STS
fot. Blizzard

Zawodnik Overwatch League oskarżony o molestowanie nieletnich

Po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa Overwatch League wznowiła rozgrywki – z tym że już nie na lanie, a w internecie. Dla graczy to teoretycznie dobra wiadomość, ale nie wszyscy z nich mają powody do zadowolenia. Weźmy takiego Walida „Mouffina” Bassala, który został oskarżony o molestowanie seksualne. Wszystko zaczęło się od wpisu, jaki w mediach społecznościowych opublikowała […]

Po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa Overwatch League wznowiła rozgrywki – z tym że już nie na lanie, a w internecie. Dla graczy to teoretycznie dobra wiadomość, ale nie wszyscy z nich mają powody do zadowolenia. Weźmy takiego Walida „Mouffina” Bassala, który został oskarżony o molestowanie seksualne.

Wszystko zaczęło się od wpisu, jaki w mediach społecznościowych opublikowała streamerka kryjąca się pod nickiem KhaleesiBB. Amerykanka opisała rozwój swojej znajomości z Mouffinem, przyznając, że w momencie, gdy oboje byli parą, zawodnik Boston Uprising rozsyłał wiadomości do innych kobiet, w tym także jej przyjaciółek, prosząc je o erotycznie zdjęcia. W kolejnych miesiącach, w tym podczas m.in. TwitchConu, na którym para spotkała się, miało okazać się, że Kanadyjczyk ma skłonności do agresywnych zachowań w stosunku do przeciwnej płci. Ponadto miał on również wypisywać do nieletnich dziewczyn, wysyłając im nieprzyzwoite filmy oraz oferując alkohol.

CZYTAJ TEŻ:
DreamKazper wyrzucony z Boston Uprising w związku z oskarżeniami o molestowanie nieletnich

Te poważne oskarżenia spotkały się z szybką reakcją obecnego klubu Bassala, który zapowiedział dokładne przyjrzenie się tej kwestii. – Traktujemy tego typu oskarżenia bardzo poważnie, dlatego też Mouffin nie weźmie udziału w dzisiejszym meczu. Nie będziemy także komentować tej sprawy do momentu, gdy zakończymy jej badanie – ogłoszono za pośrednictwem prowadzonych przez Uprising kanałów społecznościowych. Warto zaznaczyć, że w ubiegłym roku formacja z Massachusetts mierzyła się już z podobnym problemem – wówczas takie same zarzuty padły w kierunku Jonathana „DreamKazpera” Sancheza, z którym ostatecznie rozwiązano kontrakt.

Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Av3k podejmie wicemistrza z Katowic

Przed nami czwarta już kolejka Quake Pro League Stage 3, podczas której Maciej "Av3k" Krzykowski powalczy o kolejne punkty w tabeli. Przypomnijmy, że...