Napięta sytuacja w esporcie powiązana z koronawirusem zaczyna się powoli uspokajać. Kontynuowane przez internet są kolejne turnieje, a drużyny nie stronią od zmian. W ubiegłym tygodniu ponadto zakończyła się faza zasadnicza League of Legends European Championship oraz poznaliśmy nową datę Majora CS:GO w Rio, który będzie jedynym tego typu turniejem w bieżącym roku. Poniżej znajdziecie więcej informacji o najważniejszych i najciekawszych wydarzeniach ostatnich dni.

Nowy termin Majora CS:GO

Zw względu na obecną światową sytuację Valve i ESL podjęły decyzję o przełożeniu pierwszego tegorocznego Majora CS:GO. ESL One Rio odbędzie się w listopadzie i będzie jedynym turniejem współorganizowanym przez firmę Gabe'a Newella w tym roku, co spowodowało wzrost puli nagród.

https://cybersport.pl/247861/nowy-termin-majora-csgo-w-rio-w-puli-2-miliony-dolarow/

zews odchodzi z MIBR

Dotychczasowy trener MIBR – Wilton „zews” Prado – w ubiegłym tygodniu ustąpił ze swojego stanowiska. Szkoleniowiec podjął taką decyzję, gdyż czuje się współodpowiedzialny za niepowodzenie i kiepskie wyniki drużyny, lecz przyznaje, że mogą one być rozwiązane tylko przez głębsze zmiany kadrowe.

https://cybersport.pl/248529/zews-odchodzi-z-mibr/

Zawodnik LPL ukarany dwuletnim banem

Wang „WeiYan” Xiang – były dżungler Rogue Warriors – został posądzony przez własną organizację o przyjęcie propozycji ustawienia meczu. Jej włodarze przekazali istotne dowody w sprawie przedstawicielom LoL Pro League, którzy podjęli decyzję o zawieszeniu go na dwa lata we wszystkich światowych rozgrywkach.

https://cybersport.pl/248761/zawodnik-lpl-ukarany-dwuletnim-banem-za-przyjecie-oferty-ustawienia-meczu/

piratesports zwalnia swoją dywizję LoL-a

piratesports ogłosiło informację o rozstaniu się ze swoją dywizją w League of Legends. Organizacja nie ma zamiaru wycofywać się ze sceny LoL-a, lecz na ten moment nie wiadomo, kiedy pojawią się informacje na temat nowego składu.

https://cybersport.pl/248784/piratesports-zegna-sie-ze-swoja-dywizja-lola/

Ministerstwo Cyfryzacji zapowiada turnieje dla uczniów

Ministerstwo Cyfryzacji we współpracy z ESL Polska zorganizuje serię turniejów dla uczniów, których pula nagród osiągnie aż 50 tysięcy złotych. Fani esportu będą mogli zmierzyć się na serwerach w CS:GO, LoL-a, FIFĘ 20 oraz Brawl Stars. Oficjalna nazwa projektu to Grarantanna Cup.

https://cybersport.pl/248872/ministerstwo-cyfryzacji-zapowiada-serie-turniejow-esportowych-dla-uczniow/

Znamy wygląd tabeli fazy zasadniczej LEC

W ostatnim dniu fazy zasadniczej League of Legends European Championship emocji nie brakowało. Sprawdźcie, kto ostatecznie awansował do play-offów i jak będzie wyglądała ich drabinka.

https://cybersport.pl/248927/sytuacja-w-lec-wyjasniona-znamy-ostateczny-wyglad-tabeli/

Riot przekazał 1,5 miliona dolarów na walkę z pandemią

Riot Games przekazało w ubiegłym tygodniu 500 tysięcy dolarów na walkę z pandemią koronawirusa, a łącznie milion do tej sumy dołożyli Marc Merill oraz Brandon Beck – współzałożyciele firmy. Pieniądze zostały rozdysponowane pomiędzy organizacje non-profit i mają pomóc społeczności w odniesieniu sukcesu w walce z chorobą.

https://cybersport.pl/248499/15-miliona-dolarow-na-walke-z-koronawirusem-od-spolki-riot-games-i-jej-zalozycieli/

Pierwsza faza Flashpointa zakończona

Kilka dni temu zakończyła się pierwsza faza Flashpointa. W grupie A mogliśmy obserwować zmagania Karola "rallena" Rodowicza. Polak grający w c0ntact Gaming zdołał wygrać mecz z Copenhagen Games, lecz później przegrał dwa następna. Ekipa Michała "MICHU" Müllera w drugim koszyku nie zdołała zaś pokonać żadnej innej formacji.

https://cybersport.pl/248404/pierwsza-faza-flashpointa-zakonczona-kto-siegnal-po-zwyciestwa-w-grupach/

Dwa turnieje Doty 2 odbędą się online

W związku z pandemią Valve i ESL podjęły decyzję o przekształceniu dwóch lanów w Dotę 2 na turnieje online. W ten sposób wyłonieni zostaną zwycięzcy ESL One Los Angeles i ESL One Birmingham.

https://cybersport.pl/247745/dwa-turnieje-doty-2-beda-rozgrywane-przez-siec-wobec-pandemii-koronawirusa/

Zespół Tabasko triumfuje w finale PG Nationals

Po świetnej grze w fazie zasadniczej YDN Gamers przebrnęło przez play-offy i wygrało PG Nationals. Ekipa Wojciecha „Tabasko” Kruzy pokonała w wielkim finale 3:1 Racoon i dzięki zwycięstwu zapewniła sobie udział we wiosennej edycji European Masters 2020.

https://cybersport.pl/249002/tabasko-mistrzem-wloch-zespol-polskiego-dzunglera-triumfuje-w-finale-pg-nationals/


Wszystkie artykuły z tego cyklu dostępne są pod tym linkiem.