STS
fot. Riot Games/Tina Jo

Sensacja za wielką wodą! Team Liquid nie zagra w play-offach LCS

Stało się – Team Liquid po dwóch latach absolutnej dominacji północnoamerykańskich zmagań League of Legends nie obroni tytułu. Ba, nie będzie miał nawet ku temu okazji, gdyż dzisiejszej nocy odpadł z walki o fazę pucharową League of Legends Championship Series. To pierwszy raz w historii rozgrywek LoL-a za wielką wodą, gdy obrońca tytułu nie kwalifikuje się nawet do play-offów kolejnego splitu. Ktoś musiał być tym pierwszym, ale chyba nikt nie spodziewał się, że będzie to właśnie drużyna Yilianga „Doublelifta” Penga.

Gdyby ktoś przed rozpoczęciem wiosennej rundy LCS powiedział, że takie nazwiska jak: Jung „Impact” Eon-yeong, Mads „Broxah” Brock-Pedersen, Nicolaj „Jensen” Jensen, Yilian „Doublelift” Peng czy Jo „CoreJJ” Yong-in nie awansują do fazy pucharowej, to najprawdopodobniej osoba ta zostałaby wyśmiana. Ubiegłej nocy ten czarny dla Liquid scenariusz stał się prawdziwy, bo czterokrotni mistrzowie amerykańskiej ligi zostali ograni odpowiednio przez FlyQuest oraz Cloud9, kończąc tym samym zmagania ligowe z bilansem 7-11. I co ciekawe rezultat formacji Penga oznacza, że LCS 2020 Spring Split zakończyła ona na przedostatnim miejscu w tabeli, wyprzedzając jedynie kompletnie zawodzące Counter Logic Gaming.

Co zatem z pozostałymi ekipami rywalizującymi za oceanem? Okazuje się, że rozegranie wszystkich regulaminowych osiemnastu pojedynków nie wystarczyło, aby w pełni rozstrzygnąć sytuację w zestawieniu, wobec czego dzisiejszej nocy będziemy świadkami kolejnej dawki emocji związanych z LCS. Wszystko dlatego, że o drugą lokatę nadal walczą posiadające bilans 10-8 Evil Geniuses, FlyQuest oraz 100 Thieves, podczas gdy o ostatnie miejsce w fazie pucharowej wciąż biją się Dignitas, Golden Guardians oraz Immortals, które z kolei legitymują się bilansem 8-10.

Warto również odnotować, że pewny udziału w play-offach wiosennej rundy LCS jest już także Team SoloMid, któremu udało się utrzymać nad wspomnianym wyżej DIG, GGS oraz IMT. Utrzymać, bo przecież jeszcze przed tygodniem TSM rozważany był raczej w kategorii pretendenta do awansu z jednej z pierwszych czterech lokat, ale w ostatniej kolejce ligi formacja Sorena „Bjergsena” Bjerga musiała uznać wyższość 100 Thieves oraz Dignitas. Te dwie przegrane będą jednak miały spore znaczenie w kontekście play-offów, gdyż TSM zacznie zmagania od drabinki przegranych, gdzie ewentualna porażka będzie oznaczać eliminację.

Tak prezentuje się tabela LCS przed dzisiejszymi tie-breakami:


Tabela rozgrywek
# Drużyna M W P
1. Cloud9 18 17 1
2. 100 Thieves 18 10 8
2. Evil Geniuses 18 10 8
2. FlyQuest 18 10 8
5. Team SoloMid 18 9 9
6. Dignitas 18 8 10
6. Golden Guardians 18 8 10
6. Immortals 18 8 10
9. Team Liquid 18 7 11
10. Counter Logic Gaming 18 3 15
Legenda:
 Awans do drabinki wygranych play-offów LCS 2020 Spring
 Awans do drabinki przegranych play-offów LCS 2020 Spring
 Brak miejsca w play-offach LCS 2020 Spring

Wszystkie spotkania League of Legends Championship Series 2020 Spring Split możecie obejrzeć na kanale Riot Games w serwisie twitch.tv lub za pomocą LoL Esports.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Drużyna mantuu znowu zwycięska! Druga porażka Liquid w ESL Pro League

Kolejny dzień rywalizacji w ramach jedenastej edycji ESL Pro League nie dla wszystkich był szczęśliwy i udany. Jedni, jak np. gracze OG, mieli powody...