Podczas gdy w League of Legends European Championship i League of Legends Championship Series faza zasadnicza dobiegła już końca, we wschodnioazjatyckich czołowych rozgrywkach bój o play-offy dopiero się rozkręca. Na przykład w zmaganiach Korei Południowej, czyli League of Legends Champions Korea, w środę rozpocznie się siódmy tydzień zmagań, w ramach którego czeka nas piętnaście meczów. I wielce prawdopodobne, że przyniesie on pierwsze rozstrzygnięcia dotyczące uczestników fazy pucharowej.

Już podczas pierwszego dnia nadchodzącej kolejki LCK do walki stanie próbujące odbić się od dna Griffin. Po sześciu tygodniach ćwierćfinalista Worlds 2019 znajduje się na szarym końcu z jedynie dwoma zwycięstwami i szanse na awans do play-offów są coraz mniejsze. W środowym starciu Griffin podejmie kt Rolster, czyli zespół, który do niedawna również znajdował się dolnych rejonach tabeli, ale wreszcie udało mu się przełamać impas. Dzięki siedmiu wygranym z rzędu KT włączyło się bezpośrednio do walki o play-offy, a teraz ma za zadanie powstrzymać Griffin przed próbą dokonania jeszcze bardziej szalonej rzeczy. A opcje Gryfom powoli się kończą, bo do końca fazy zasadniczej pozostało już tylko sześć meczów, w tym pojedynki m.in. z Afreeca Freecs czy T1.

CZYTAJ TEŻ:
Weź udział w Grarantanna Cup – w tym tygodniu sześć turniejów eliminacyjnych

Na występ zespołu Lee "Fakera" Sang-hyeoka nie będziemy musieli jednak czekać aż do spotkania z GRF, bo obrońców mistrzowskiego tytułu w akcji zobaczymy również w środę. I to w niezwykle ważnym meczu, w końcu T1 na koniec pierwszego dnia siódmej kolejki podejmie aktualnego lidera tabeli – Gen.G. W poprzednim pojedynku tych drużyn górą wyszli Faker i spółka, ale żeby wskoczyć na fotel lidera tym razem T1 musi wygrać 2:0. Jeśli ekipa Parka "Rulera" Jae-hyuka zdoła wygrać co najmniej jedną bitwę na Summoner's Rifcie, obroni swoje miejsce na szczycie – przynajmniej na jakiś czas.

Sporo może się zmienić również w środku tabeli. Czekają nas między innymi pojedynki pomiędzy Afreeca Freecs, Damwon Gaming i Hanwha Life Esports, a spośród tych trzech formacji tylko pierwsza z nich zajmuje na razie miejsce premiowane awansem do fazy pucharowej. W gronie drużyn walczących o górną połowę tabeli jest również SANDBOX Gaming, choć przed Kangiem "GorillĄ" Beom-hyunem i kolegami nieco trudniejsze wyzwanie, bo w ramach siódmego tygodnia SB stanie w szranki z DragonX i Gen.G. Pierwszego z wymienionych rywali DragonX podejmie w meczu inaugurującym ten tydzień zmagań.

Tak prezentuje się pełny harmonogram siódmej kolejki LCK:

Środa, 1 kwietnia
8:00 DragonX vs SANDBOX Gaming SANDBOX Gaming BO3
11:00 kt Rolster vs Griffin BO3
14:00 Gen.G vs T1 BO3
Czwartek, 2 kwietnia
8:00 Afreeca Freecs vs APK Prince BO3
11:00 Damwon Gaming vs Hanwha Life Esports Hanwha Life Esports BO3
14:00 kt Rolster vs DragonX BO3
Piątek, 3 kwietnia
8:00 Gen.G vs SANDBOX Gaming SANDBOX Gaming BO3
11:00 Griffin vs T1 BO3
14:00 Afreeca Freecs vs Damwon Gaming BO3
Sobota, 4 kwietnia
8:00 APK Prince vs kt Rolster BO3
11:00 SANDBOX Gaming SANDBOX Gaming vs Hanwha Life Esports Hanwha Life Esports BO3
14:00 Gen.G vs DragonX BO3
Niedziela, 5 kwietnia
8:00 Damwon Gaming vs T1 BO3
11:00 APK Prince vs Griffin BO3
14:00 Hanwha Life Esports Hanwha Life Esports vs Afreeca Freecs BO3

Wszystkie mecze LCK będziecie mogli obejrzeć z angielskim komentarzem za pośrednictwem oficjalnej strony LoL Esports. Transmisja rozpoczynać się będzie o godzinie 8:00. Pełny harmonogram i wyniki wszystkich już rozegranych meczów znajdziecie pod tym adresem, natomiast klasyfikację grupową – w tym miejscu.