STS
fot. Valve

CS:GO przekracza kolejną barierę – na serwerach ponad 1,2 miliona graczy

Nieco ponad tydzień potrzebował Counter-Strike: Global Offensive, by przewyższyć swój dotychczasowy rekord graczy znajdujących się jednocześnie na serwerach o 100 tysięcy. Dzisiejszego popołudnia wolny czas w towarzystwie produkcji Valve spędzało bowiem aż 1 201 363 użytkowników w szczytowym momencie. A wszystko wskazuje na to, że do sufitu możliwości FPS-a jeszcze daleko.

Nietrudno zauważyć, że ostatni wzrost popularności CS:GO wiąże się z sytuacją panującą na całym świecie. Z uwagi na pandemię koronawirusa zdecydowanie częściej przebywamy w swoich domach, więc naturalne, że spędzamy także więcej czasu przed monitorem. Niemniej to nie wszystko, wszakże na tak ogromną liczbę użytkowników może mieć wpływ także wypuszczona dziś aktualizacja, wraz z którą w grze pojawiły się dwie nowe mapy, a także skrzynka ze skinami. To oczywiście mogło skłonić do odpalenia strzelanki tych, którzy przy flagowym produkcie ze stajni Valve zasiadają z mniejszą częstotliwością.

CZYTAJ TEŻ:
Aktualizacja CS:GO – nowa skrzynka, dwie nowe mapy, koniec operacji Shattered Web

CS:GO to obecnie najpopularniejsza produkcja na Steamie. Dzisiejszy peak o prawie pół miliona przekracza najlepszy wynik Doty 2 w ostatnich 24 godzinach. A skoro już o niej mowa, to reprezentant gatunku MOBA ma się czego obawiać – historyczny rekord jednoczesnej liczby użytkowników powstałej w 2013 roku gry wynosi bowiem 1 291 328 osób. CS jest na najlepszej drodze, by go pobić, a tym samym ustalić nowy najwyższy wynik wśród tytułów zaprojektowanych przez Valve.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Koniec przygody Pompy w SECTOR: MOSTBET. Polacy odpadają z play-offów

Graczom Pompa Teamu przypadło tylko czwarte miejsce w turnieju SECTOR: MOSTBET Season 2. Ci po wcześniejszej porażce z ESPADĄ dziś polegli także w sta...