Niewykluczone, że po utracie pracy w MIBR Wilton "zews" Prado nie zdąży nacieszyć się wolnym czasem. Jak bowiem podaje portal DBLTAP, brazylijski szkoleniowiec prowadzi obecnie negocjacje z Evil Geniuses, które na początku kwietnia zakończyło blisko dwuletnią współpracę z Chetem "ImAPetem" Singhem.

Prado przez lata był jednym z architektów sukcesów osiąganych przez Luminosity Gaming oraz SK Gaming. To właśnie pod jego wodzą ekipa Gabriela "FalleNa" Toledo sięgała m.in. po dwa mistrzostwa na Majorze oraz wiele innych międzynarodowych osiągnięć. Także w Teamie Liquid, z którym współdziałał między 2016 a 2018 rokiem, zbudował mocną drużynę, która w pewnym czasie ustępowała tylko Astralis. Półtora roku temu zews ponownie spotkał się jednak z FalleNem, tym razem pod banderą MIBR-u. Niemniej obu Latynosom nie udało się już wspiąć na szczyt – co więcej, ich zespół od dłuższego czasu osiągał rozczarowujące wyniki.

Fakt ten nie zniechęcił Evil Geniuses, które obecnie prowadzi poszukiwania nowego trenera. Co ciekawe, jak podaje DBLTAP, Prado miał już nawet odbyć wspólny trening ze swoimi potencjalnymi nowymi podopiecznymi. Na ten moment nic nie jest jednak przesądzone i trudno jednoznacznie wyrokować, czy Brazylijczyk faktycznie zaopiekuje się EG. Gdyby tak się stało, ponownie spotkałby się on z Peterem "stanislawem" Jarguzem, z którym miał już okazję pracować w Liquid. Wówczas ich wspólna przygoda nie trwała nawet roku, bo Kanadyjczyk polskiego pochodzenia został odsunięty od składu po zaledwie dziewięciu miesiącach.

Jeżeli do opisywanej roszady dojdzie w rzeczywistości, skład Evil Geniuses będzie prezentować się następująco:

  • Vincent „Brehze” Cayonte
  • Tsvetelin „CeRq” Dimitrov
  • Ethan „Ethan” Arnold
  • Tarik “tarik” Celik
  • Peter „stanislaw” Jarguz
  • Wilton "zews" Prado – trener