Legia Warszawa wesprze bohaterów Powstania Warszawskiego. Stołeczny klub we współpracy z Muzeum Powstania Warszawskiego i Fundacją Legii organizuje specjalny Wielkanocny Mecz Charytatywny, w którego trakcie zbierane będą środki na pomoc dla Powstańców w czasie pandemii koronawirusa.

Bohaterami charytatywnego meczu w FIFĘ będą piłkarz Wojskowych Michał Karbownik oraz członek esportowej sekcji klubu Milosz "milosz93" Bogdanowski. Przed startem spotkania przewidziane jest ponadgodzinne studio z udziałem m.in. prezesa Legii Dariusza Mioduskiego, jego żony i prezes Fundacji Legii Anny Mioduskiej, trenera pierwszej drużyny Aleksandara Vukovicia, a także wspomnianego milosza93. Celem wydarzenia jest zachęcenie kibiców do przekazania wpłat na zbiórkę, która ruszyła wczoraj i potrwa aż do wielkanocnego poniedziałku 13 kwietnia.

CZYTAJ TEŻ:
Turniej FIFA 20 z udziałem profesjonalnych piłkarzy! EA przekaże milion dolarów na rzecz walki z COVID-19

– Czas pandemii to trudna próba dla nas wszystkich. Jak wiadomo, osoby starsze znajdują się obecnie w najtrudniejszej sytuacji, nie tylko społecznej, ale często ekonomicznej i cywilizacyjnej. Obowiązkiem największej warszawskiej społeczności skupionej wokół Legii Warszawa jest pomoc tej grupie. Bohaterowie z 1944 roku są dla nas grupą szczególną, więc przy okazji świąt wielkanocnych, szczególnie o nich zadbajmy – mówi Anna Mioduska, prezes Fundacji Legii.

Całość zebranej kwoty zostanie przeznaczona na zakup leków, posiłków oraz żywności dla około tysiąca żyjących wśród nas uczestników Powstania Warszawskiego. Do tej pory zrzutka została zasilona datkami o łącznej wartości prawie 7 tysięcy złotych. Transmisja z jutrzejszej akcji dostępna będzie na oficjalnym profilu Legii Warszawa na Facebooku i rozpocznie się o godzinie 17:00.