fot.Riot Games

Xerath zadebiutuje w TFT już za kilka dni – zapowiedź patcha 10.8

Za kilka dni do Teamfight Tactics zostanie wprowadzona aktualizacja 10.8. Zapowiedź patcha opublikowana przez Riot wzbudziła wśród społeczności TFT sporą ciekawość, bo poza tradycyjnym zestawem buffów i nerfów wprowadzi też do rozgrywki nową postać, którą będzie Xerath. Jakie kompozycje zatem będą rządzić galaktyką się w najbliższych tygodniach?

Nowa postać

Xerath to jednostka typu Sorcerer, pochodzenia Dark Star. Będzie zresztą jedną z najrzadszych i najdroższych, bowiem każdy jego egzemplarz kosztować będzie pięć sztuk złota. Umiejętność Xeratha sprawia, że zamiast autoataków wysyła on w kierunku przeciwników meteory, zadające 350/450/2500 obrażeń (dane z serweru testowego PBE). Dodatkowo, jeśli zabiją one wroga, zadadzą obrażenia wokół celu. Dodanie Xeratha do puli postaci dostępnych w TFT znacząco wpłynie na metę. Kompozycje oparte na magach staną się o wiele potężniejsze, a jednostki typu Dark Star zyskają na elastyczności.

Wzmocnienia

Tym razem Riot zdecydował się zbuffować naprawdę sporą liczbę postaci. Głównym beneficjentem wzmocnień będą Rebele – aż cztery jednostki tego pochodzenia będą cieszyć się z dodatkowych obrażeń. Szczęśliwymi wybrańcami są: Yasuo, Jinx, Aurelion Sol oraz Master Yi. Drugie najhojniej obdarzone w 10.8 pochodzenie to Star Guardian, bo aż trzy Czarodziejki Gwiazd będą silniejsze. Mowa tu o Syndrze, Sorace, a także Zoe. W najbliższych tygodniach mocniejsi będą też: Wukong, Xayah, Shen, Caitlyn, Annie i Darius.

Buffa otrzyma też jedna klasa postaci – Sorcerer – oraz dwa pochodzenia, Celestial oraz Space Pirate. Jeśli zaś chodzi o przedmioty, to w tym aspekcie na liście wzmocnień znajdziemy Chalice of Favor, Frozen Heart, Rapid Firecannon i Shroud of Stillness.

Osłabienia

Żeby ktoś zyskał, ktoś musi stracić. Nerfy wymierzone zostały jedynie w trzy postaci (Lucian, Shaco, Vel’Koz), jeden przedmiot (Tear of Goddes) i jedno pochodzenie (Cybernetics). Najmocniej odczuwalne będzie prawdopodobnie osłabienie Kropli, która teraz będzie dawać jedynie 15 punktów many. Głównie ucierpią na tym Czarodzieje, ale jak widać, ta klasa otrzyma w 10.8 naprawdę ogromną rekompensatę.

Dostosowanie

Zanim poznamy szczegóły aktualizacji, trudno będzie przewidzieć, czy riotowe „dostosowanie” ulepszy, czy osłabi postacie, które otrzymają zmiany. Na tej liście znajdują się: Rakan, Fizz, pochodzenie Mech Pilots i dwa przedmioty – Deathblade i Zeke’s Herald.

Oto zapowiadane przez Riot zmiany w formie infografiki:

Patch 10.8 wprowadzi największe jak do tej pory zmiany w trzecim secie TFT. Meta, która powoli stawała się przewidywalna i nużąca, teraz ma szansę zmienić się o 180 stopni. Przypominamy też, że niedawno wystartowała mobilna wersja gry, więc chyba nie ma lepszej okazji, by wyruszyć na podbój odległej galaktyki.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Jak nie Krieg, to Deagle. Społeczność CS:GO pełna obaw po nocnej aktualizacji gry

Można by pomyśleć, że Valve zlitowało się nad graczami CS:GO na Wielkanoc. To naturalny wniosek, gdy po raz pierwszy spoglądamy na nocną aktualizację...