fot. Twitter/davidhigdon

Riot zapowiedział pierwszy globalny turniej TFT. W puli 200 tysięcy dolarów

Od czerwca zeszłego roku, kiedy to Teamfight Tactics pojawił się po raz pierwszy w kliencie League of Legends, fani tej produkcji zaczęli wypatrywać turniejów esportowych w autobattlera od Riot Games dla graczy z całego świata. Dawkę emocji zapewniały zmagania organizowane przez Twitcha oraz inne firmy niezwiązane bezpośrednio z Riotem, ale wciąż wyczekiwano wieści dotyczących pierwszych zawodów prosto od samego twórcy TFT. Dziś wreszcie amerykańskie studio przekazało takie informacje.

Pierwszym globalnym turniejem TFT organizowanym w pełni przez Riot Games będzie Teamfight Tactics: Galaxies Championship. Udział w nim weźmie szesnastu najlepszych graczy, wyłonionych na drodze regionalnych kwalifikacji. Tych ostatnich będzie osiem – swoje reprezentacje wyślą między innymi Ameryka Północna, Chiny, Korea Południowa, Japonia oraz Brazylia. Nie zabraknie również graczy z Europy, ale Stary Kontynent nie będzie osobnym regionem. Zamiast tego Europejczycy zmierzą się z zawodnikami ze Wspólnoty Niepodległych Państw oraz Bliskiego Wschodu i jako jednolity region wyślą na zawody najlepszą trójkę.

Lista regionalnych kwalifikacji i liczba reprezentantów danego regionu:

  • Chiny (3 graczy)
  • Europa, WNP i Bliski Wschód (3 graczy)
  • Japonia (1 gracz)
  • Korea Południowa (2 graczy)
  • Ameryka Północna (2 graczy)
  • Brazylia (2 graczy)
  • Ameryka Łacińska (2 graczy)
  • Turcja (1 gracz)

Oprócz metod kwalifikacji zdradzono również, o jaką kwotę powalczą uczestnicy TFT: Galaxies Championship. Do zgarnięcia będzie dwieście tysięcy dolarów, przy czym rozkład tej puli na poszczególne miejsca nie jest na chwilę obecną znany. Podobnie zresztą, jak data turnieju – wiadomo tylko, że odbędzie się on pod koniec trwającego zestawu. Nieznany na chwilę obecną jest również system eliminacji na te zawody. Więcej szczegółowych informacji dotyczących TFT: Galaxies Championship Riot przekaże najpóźniej latem.

CZYTAJ TEŻ:
Xerath zadebiutuje w TFT już za kilka dni – zapowiedź patcha 10.8

Jednak już teraz, korzystając z okazji, zdradził więcej informacji dotyczących podobnych turniejów. Jak zapowiedziano w ogłoszeniu, tego typu zawody są planowane w przyszłości na koniec każdego zestawu Teamfight Tactics. Ponadto amerykańskie studio zamierza rozbudzić scenę esportową swojego autobattlera, zaczynając od udostępniania wytycznych dotyczących organizacji turniejów, aby inne firmy również mogły zorganizować zawody spod własnego szyldu. Oprócz tego Riot pracuje nad narzędziami, które ułatwią transmisję i przeprowadzenie turniejów. Na informacje dotyczących owych narzędzi będziemy musieli jeszcze nieco poczekać.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

AVEZ zaprezentowało zespół Rainbow Six: Siege

Wielkimi krokami zbliżają się eliminacje do Rainbow Six Polish Masters. Niemniej jeszcze przed ich rozpoczęciem na scenie pojawił się nowy gracz w pos...